SPORTHĺRADÓ

Tragikus körülmények között elhunyt Jozef Papiernik , az MŠK Považská Bystrica férfi kézilabda-csapatának edzője, egykori válogatott játékos. Egyes értesülések szerint az 50 éves szakember fölakasztotta magát.
Vörös Zsuzsanna nyerte a női öttusázók Világ Kupa-sorozatának székesfehérvári viadalát.

Zubor Attila a 100 gyors után vasárnap 50 m-en is győzött a bécsi nemzetközi úszóversenyen. A magyar versenyző 23,11 mp-cel lett első. Rajta kívül honfitársai közül Bereczki János 200 m pillangón (2:01,16) és Bodrogi Viktor 100 m háton (56,55) diadalmaskodott.

Pontozásos győzelmet aratott a kihívó amerikai Johnny Tapia a mexikói Manuel Medina ellen a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) pehelysúlyú világbajnoki címmérkőzésén.

Argentin siker született a barcelonai férfi tenisztorna döntőjében, miután Gaudio 6:4, 6:0, 6:2 arányban nyert a spanyol Costa ellen. Előtte a tornagyőztes az elődöntőben nagy meglepetésre 6:4, 7:5-re kiverte a világranglista élén álló ausztrál Hewittet.

A labdarúgó Görög Kupa döntőjében: AEK Athén–Olimpiakosz 2:1 (2:1).

Az Apoel Nicosia nyerte a ciprusi labdarúgó-bajnokságot, miután a záró fordulóban 2:1-re győzött az AEL Limasszol ellen.

Két magyar versenyző végzett a 8. helyen a törökországi Antalyában rendezett súlyemelő Európa-bajnokságon: a férfi 105 kg-sok versenyében Kovács Zoltán (392,5 kg) a plusz 105 kg-osok között pedig Tóth Ferenc (400 kg). 105 kg-ban a bolgár Konsztantinovics 420 kg-val, a plusz 105 kg-osok között pedig a német Weller 450 kg-val győzött.

Vereséget szenvedett a magyar ifjúsági labdarúgó-válogatott a dániai Eb első fordulójában: Lengyelország–Magyarország 3:1.