Šatan mesternégyese

Pittsburgh. Tizenegy mérkőzéssel folytatódott a észak-amerikai profi jégkorongliga alapszakasza. A vendég torontóiak nem sokat vacakoltak a kilátástalan produkciót nyújtó hazai Pingvinekkel, és gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntötték az összecsapást. Az 1.

Pittsburgh. Tizenegy mérkőzéssel folytatódott a észak-amerikai profi jégkorongliga alapszakasza. A vendég torontóiak nem sokat vacakoltak a kilátástalan produkciót nyújtó hazai Pingvinekkel, és gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntötték az összecsapást. Az 1. játékrész közepén 4 perc alatt három gólt rámoltak be Nolanék Aubin kapujába. Miroslav Šatan, a Buffalo Sabres csatára pályafutása során először ütött egy találkozón négy gólt az NHL-ben. Az Atlanta elleni bravúros mesternégyesével elérte a 250 gólos és 500 pontos határt. „Végre szinte minden sikerült. Egyszer majd elmesélhetem, hogyan találtam négy alkalommal az Atlanta kapujába” – nyilatkozta az elégedett a szlovák támadó.

Eredmények: NY ISLANDERS–LOS ANGELES 1:1 (0:0, 0:1, 1:0), g.: Asham, ill. Klatt; NY RANGERS–OTTAWA 1:4 (0:0, 1:1, 0:3), g.: Holík, ill. Havlát (Chára), Chára (Hossa), Langfeld, Smolinski; BUFFALO–ATLANTA 7:2 (2:0, 2:0, 3:2), Šatan 4, Briere, Kotalík, Delmore, ill. Robitaille, Kovalcsuk; CAROLINA–FLORIDA 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), g.: Hill, Brendl, BrinďAmour, ill. Kolník; ST. LOUIS–PHOENIX 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), g.: Pronger, Weight, Mayers, Rycroft, ill. Doan, Savage; COLUMBUS–NASHVILLE 4:2 (3:0, 0:0, 1:2), g.: Malhotra 2, Špaček, Ling, ill. Johnson, Legwand; DETROIT–EDMONTON 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), g.: Draper, Schneider, ill. Stoll; PITTSBURGH–TORONTO 4:8 (0:3, 3:2, 1:3), g.: Jackman, Surový, Morozov, Tärnström, ill. Tucker, Nolan 2, Renberg, Sundin, Antropov, Stajan, McCabe; ANAHEIM–DALLAS 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), g.: Fiodorov, Sýkora, Leclerc, ill. Guerin; PHILADELPHIA–SAN JOSE 2:5 (1:2, 0:1, 1:2), g.: LeClair (Handzuš), Gagne, ill. Marleau, Sturm, Thornton, Cheechoo, Ricci; COLORADO–VANCOUVER 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), g.: Sedin. (tasr)