Rahlves nyerte a kitzbüheli lesiklást

Pozsony. A hét végén igazi nagyüzem volt a havas, jeges pályákon, a sportolók a Világ Kupa-pontokért küzdöttek, a bobosok Európa-bajnokságot rendeztek.
ALPESISĺ
Hagyományosan óriási érdeklődés előzte meg a kitzbüheli férfi lesikló VK-versenyt.

ALPESISĺ

Hagyományosan óriási érdeklődés előzte meg a kitzbüheli férfi lesikló VK-versenyt. Bizakodtak az osztrák szurkolók, hogy valamelyik kedvencük nyeri majd a viadalt. Szinte senki sem számított arra, hogy még dobogóra sem állhat fel hazai síelő, Stephan Eberharternek ezúttal meg kellett elégednie a negyedik helyezéssel. A győzelmet a remek formában lévő amerikai Daron Rahlves szerezte meg. 1. Rahlves 1:09,63, 2. Cuche (svájci) 1:09,68, 3. Aamodt (norvég) 1:09,71.

Mariborban versenyeztek a hölgyek, az óriás-műlesiklást zsinórban harmadszor a svéd Anja Pärson szerezte meg. Végeredmény: 1. Pärson 2:24,83, 2. Hosp (osztrák) 2:25,85, 3. Ertl (német) 2:26,28. A VK állása: 1. Kostelic (horvát) 1342; 2. Putzer (olasz) 790, 3. Pärson 760, 4. Dorfmeister (osztrák) 697, 5. Ertl (német) 619 pont.

SĺUGRÁS

Szapporóban randevúztak a legjobb síugrók, szombaton a norvég Ljökelsoy, vasárnap pedig honfitársa Petterson diadalmaskodott a nagysáncon. Ljökelsoynak ez volt az első győzelme a Világ Kupa-viadalon.

Eredmények – szombat. 1. Ljökelsoy (norvég) 283,3; 2. Nagiller (osztrák) 272,3; 3. Romören (norvég) 271,7,...57. Mesík (szlovák) 18,4. Vasárnap: 1. Pettersen (norvég) 271,4; 2. Widhölzl (osztrák) 265,6; 3. Liegl (osztrák) 202,7. A Világ Kupa élcsoportja: 1. Ahonen (finn) 969 pont, 2. Malysz (lengyel) 817, 3. Widhölzl 794, 4. Hannawald (német) 761, 5. Peterka (szlovén) 692 pont.

BIATLON

Az ukrán Andrej Derizemla győzelmével ért véget az anterselvei férfi sílövő VK-verseny (15 km). Végeredmény: 1. Derizemla (ukrán) 37:00,2; 2. Rosztovcev (orosz) +0,7 mp; 3. Gross (német) +1,2. A VK állása: 1. Poirée (francia) 455, 2. Björndalen (norvég) 440, 3. Csepikov (orosz) 351, 4. Andresen (norvég) 350. Fehérorosz siker született a férfi 4x7,5 km-es váltóversenyben. 1. Fehéroszország 1:18:03,2; 2. Norvégia +24,7; 3. Olaszország +28,6.

A hölgyek a 12,5 km-es távon versenyeztek, az orosz Ahatova ért els#ként a célba. A szlovák Soňa Mihoková a 15. helyene végzett. Végeredmény: 1. Ahatova 36:42,9; 2. Becaert (francia) +15,2; 3. Niogret (francia) +28,6,...15. Mihoková (szlovák) +1:25,4. A VK élcsoportja: Dafovszka (bolgár) 469, 2. Becaert 427, 3. Glagow (német) 349 pont.

BOB

A németországi Winterbergben rendezték az Európa-bajnokságot. A kétülésesek versenyében a német Spies, Jakobs duó diadalmaskodott. A szlovák Jagnešák, Kresťanko kettős 27. lett. A négyesbobok versenyében Lettország diadalmaskodott Németország és Svájc előtt. A szlovák kvartett 22.-ként zárt.

SĺFUTÁS

Oberhofban is folytatta remek szereplését a norvég Bente Skari, a norvég sífutónő ezúttal a 10 km-es távon nem talált legyőzőre. Végeredmény: 1. Skari 28:37,5; 2. Pedersen (norvég) +41,8; 3. Varis (finn) +46,2. A VK élcsoportja: Skari 842, Szmigun (észt) 690, Paruzzi (olasz) 514.

A svéd Fredriksson nyerte a férfi 15 km-es klasszikus stílusú viadalt. A szlovák Ivan Bátory 23., Martin Bajčičák 25. lett. A végeredmény: 1. Fredriksson 39:64,0; 2. Burgermeister (svájci) +5,6; 3. Katil (norvég) +7,5,...23. Bátory +1:42,6,...25. Bajčičák +2:02,3. A VK állása: 1. Fredriksson 530, 2. Sommerfeldt (német) 489, 3. Hetland (svéd) 340,...20. Bátory 150. A tegnapi 10x1600 m-es váltóversenyt a di Centa, Zorzi olasz kett#s nyerte. A Bajčičák, Bátory duó hatodikként ért célba, annak ellenére, hogy Ivan Bátory síléce eltört, s egy ideig eltartott míg kicserélték. Végeredmény: 1. Olaszország 39:35,0; 2. Németország +0,0; 3. Norvégia +47,6,...6. Szlovákia +1:55,5.

ÉSZAKI ÖSSZETETT

Szapporóban a Világ Kupa listavezetője, a német Ronny Ackermann diadalával ért véget a verseny. Második helyen honfitársa Hettich, harmadikon a finn Lajunen végzett. A VK állása: 1. Ackermann 795, 2. Manninen (finn) 614, 3. Kircheisen (német) 610.

SZÁNKÓ

Iglsben a szánkó Világ Kupa 6. versenyén a férfiaknál a német Hackl győzött, a szlovák Jaroslav Slávik 21. lett. A kétülésesek küzdelmében a Schiegl testvérpár ért elsőként a célba, a szlovák Mick, Marx duó a 8. helyen fejezte be a viadalt. A nők mezőnyében is német siker született, Sylke Otto győzött. A szlovák Veronika Sabolová 11.-ként zárt. (sr)