Mától december tizenötödikéig földrészünk tizenhat válogatottja randevúzik az 5. női kézilabda Európa-bajnokságon, melynek Dánia három városa (Helsinge, Aarhus, Farum) ad otthont. Először fordul elő, hogy a korábbi egy tucat helyett tizenhat csapat rajtol.
Mire viszi a címvédő?
Magyarország mindenképpen a legjobb öt között szeretne végezni (a beígért díjazás 15, 12, 10, 5 vagy 3 millió forint) a roppant kiegyensúlyozott mezőnyben, de az éremszerzés is valószínűnek tűnik, több szakértő a Mocsai-együttes sikerére számít. Bő egy hónapot töltött együtt a keret, a csapatépítés jegyében rangos tornákon szerepelt. A formába hozásra előbb Franciaországba utazott, ahol kétszer megmérkőzött a hazai válogatottal, majd ugyancsak franciaföldön vett részt egy tornán, ahol a spanyol, a jugoszláv és a házigazda válogatott indult. Ezt meg is nyerte. A szövetségi kapitány hasznosnak találta az öt mérkőzést, kipróbálhatta a fiatalokat, csiszolhatták a védekezést és gyakorolhatták a támadási variációkat. Mocsai annak örült a legjobban, hogy a technikás játékot alkalmazó csapatok ellen védencei minden poszton bizonyítottak. Következett a kijevi Turcsin Kupa, ahol az erőkézilabda képviselőivel (Oroszország, Ukrajna) is találkozhattak a magyarok, s ez a megmérettetés már nem volt olyan eredményes. Két vereség is becsúszott, de Mocsai egyiknek sem tulajdonított jelentőséget, mert a gyakorlást tartotta az elsődlegesnek.
Kik indulnak magyar színekben? Kapusok: Pálinger Katalin (Dunaferr), Sugár Tímea (FTC), mezőnyjátékosok: Pigniczki Krisztina, Szrnka Hortenzia (Dunaferr), Mehlmann Ibolya, Görbicz Anita, Lovász Zsuzsanna, Vérten Orsolya (Győr), Németh Helga, Kulcsár Anita (Cornexi), Kirsner Erika, Tóth Tímea, Pádár Ildikó, Farkas Ágnes, Siti Eszter (FTC), Balogh Beatrix (Hypo Niederösterreich). Nagy érvágás Mocsai számára Kindl Gabriella kiesése. A Turcsin Kupán eltörött a hüvelykujja, és nem vállalta a válogatottságot. Mint a névsorból is kitűnik: a magyar szövetségi kapitány folytatja a fiatalítást, vagyis a csapat átépítését.
Négy négytagú csoportban kezdődik a torna, mindenki mindenkivel találkozik. Utána a csoportonként a legjobb három folytatja, de mindegyik magával viszi a továbbjutók elleni eredményét a két hattagú csoportba. Itt a legjobb két-két együttes játssza az elődöntőt, majd szokott módon a győztesek a döntőben, a vesztesek a bronzcsatában találkoznak. Az alsóház helyosztókon dönti el a sorrendet.
ĺme, a csoportbeosztás – A: Románia, Ausztria, Jugoszlávia, Svédország; B: Franciaország, Hollandia, Ukrajna, Dánia; C: Oroszország, Németország, Norvégia, Spanyolország; D: Csehország, Szlovénia, Magyarország, Fehéroroszország.
Dobogósok a korábbi Európa-bajnokságokon. 1994 (Németország): 1. Dánia, 2. Németország, 3. Norvégia; 1996 (Dánia): 1. Dánia, 2. Norvégia, 3. Ausztria; 1998 (Hollandia): 1. Norvégia, 2. Dánia, 3. Magyarország; 2000 (Románia): 1. Magyarország, 2. Ukrajna, 3. Oroszország.
A MAI MŰSOR
A-CSOPORT: Románia–Ausztria (18.30), Jugoszlávia–Svédország (20.30). B-CSOPORT: Franciaország–Hollandia (18.30), Ukrajna–Dánia (20.30). C-CSOPORT: Oroszország–Németország (18.15), Norvégia–Spanyolország (20.15). D-CSOPORT: Csehország–Szlovénia (14.30), Magyarország–Fehéroroszország (16.30.)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.