Majdnem tökéletes komáromi röplabdás hét

Komárom | Két győzelem, egy vereség – ez az elmúlt egy hét mérlege az extraligás komáromi férfi-röplabdacsapat számára.
Jóba Mihály

2020. november 21. 13:00

komáromi röpisek
A kassaiak ellen öt meccslabdáról kaptak ki a komáromiak (fehérben) (Fotó: Facebook)

A koronavírus-járvány miatt elhalasztott mérkőzések pótlása sűrűvé tette a komáromiak napjait.

A Svidník ellen (3. forduló) helyenként színvonalas röplabdacsatában 3:1-es (32:30, 26:24, 22:25, 25:21) győzelmet arattak hazai pályán. Mind a két együttes az első labdától az utolsóig teljes erőbedobással küzdött minden pontért. A nagy küzdelmet az is igazolja, hogy minden játszma megközelítően félórás volt.

"Jó ellenfelet győztünk le. Ez volt az első mérkőzésünk a bajnokságban, amelyen a teljesítőképességünk közelében játszottunk. Sok elhalasztott meccsünk van, szeretnénk tartósan formába lendülni” – értékelt röviden Robin Pělucha vezetőedző.

A következő, Prievidza elleni bajnokin (4. forduló) kívánsága teljesült is. Védencei sima 3:0-val (25:18, 25:21, 25:21) hozták az újabb komáromi meccset. A privigyei csapatból több tapasztalt játékos hiányzott, ezért a vendégek csapatát fiatalok alkották, akik nem tanúsítottak komolyabb ellenállást az egyre jobban formába lendülő komáromiak ellen. A két csapat játéka között minőségi különbség volt.

Sokáig úgy tűnt, csütörtökön Kassán is folytatódik a jó sorozat (5. forduló). Két 20 perces, könnyedén megnyert játszma (25:22, 25:20) után a harmadikban is karnyújtásra volt a komáromiak győzelme, hiszen minden kilengés nélkül 5-7 ponttal vezettek egészen 23:18-ig, amikor törés állt be a Duna-partiak játékában – akkora, hogy végül öt (!) meccslabdáról vesztették el a találkozót.

A harmadik szettet 26:24-re nyerték a kassaiak, a negyediket is nagy izgalmak közepette 29:27-re, a rövidítést az ötödik játszmában pedig 17:15-re. Álomszép győzelmi sorozat helyett az i-re nem került fel a pont, a kassaiak 3:2-re nyertek.

A komáromiak a tervek szerint jövő szombaton, a 8. forduló miavai mérkőzésével folytatják szereplésüket a bajnokságban.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.