<p>A sport átrendeződött teljesítménytérképe és a hazai versengés hiánya is azon okok között szerepel, amelyek miatt a magyarok gyengébben szerepeltek a pekingi olimpián - mondta Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság igazgatója a Magyar Sportújságírók Szövetségének országos szakmai fórumán, jelezve, a MOB elnöksége pénteken tárgyalja a sportági szakszövetségek jelentését, amely a MOB által megadott 12 pontos útmutató alapján készült.</p>
Magyar magyarázatok az olimpiai szereplésre
A MOB az összes jelentést nyilvánosságra kívánja hozni. Molnár elmondta, hogy az ötkarikás játékokon szerepelt 20 magyar érdekeltségű sportág közül 15 teljesítménye kudarcnak nevezhető, mindössze a vízilabda érdemel dicséretet, valamint jó eredményt ért el a kajak-kenu, az úszás és a kézilabda.
Az elmaradt sikerekre adott magyarázat megemlíti többek között a hazai rivalizálás és a minőségi edzőpartnerek, továbbá a megfelelő sporttudományi háttér hiányát. Szintén negatívan befolyásolta a szereplést a túlversenyeztetés, s két, az olimpia előtt történt haláleset: a kétszeres olimpiai bajnok kenus Kolonics Györgyé és a vívóedző Gerevich Györgyé. Több jelentés említette azt is, hogy kishitűek voltak a versenyzők.
A nemzetközi erőviszonyoknál - amint a MOB-igazgató említette - mindenki számolt Kína előretörésével, de azzal nem, hogy mely országoktól "vesznek el érmeket". Az éremtáblázaton az első tíz helyen végzett országok az aranyak 63 százalékát - azaz 195-öt - szerezték meg, ilyen nagy mértékű teljesítménykoncentrációra korábban nem volt példa. A MOB pénteki elnöksége után a közgyűlés október 18-án foglalkozik a pekingi szerepléssel. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.