Listavezető-verés Gömörben

Pozsony. Ismét helycsere történt a II. labdarúgóliga élén, az éllovas Ličartovce Rimaszombatban vereséget szenvedett, míg a besztercebányai Dukla idegenben győzött, így hárompontos előnnyel áll az első helyen. Továbbra is veretlen a DAC, amely a sereghajtó Veľké Leváre otthonában gyűjtötte be a három pontot.

A sereghajtó otthonában őrizte meg tavaszi veretlenségét a DAC (játékosa sárga szerelésben) Fogas Ferenc felvételeRIM. SOBOTA–LIČARTOVCE 3:2 (1:0). Góllövők: Staš (41.), Sikorjak (79.), Ádám (84.), ill. Šinglár (52.), Hrivňák (70.). Játékvezető: Dobos, 1020 néző. Sárga lap: Balaśko, Lipovský, Goga, Ádám, ill. Šimko. Fordulatos csatát hozott a listavezető és a harmadik helyezett összecsapása. Az első félidőben enyhe mezőnyfölényben játszottak a vendégek, de helyzetek mindkét kapu előtt akadtak. A 41. percben Staš távoli lövése megpattant Jakubech előtt, aki így már nem tudott hárítani. Fordulás után Goga kétszer is helyzetbe került, de hibázott. Az 52. percben Šinglár szöglet utáni fejesével egyenlített Ličartovce. Negyedóra elteltével Staš újabb gólt szerezhetett volna, de az üres kapu előtt eltétovázta a lehetőséget. Húsz perccel a lefújás előtt Hrivňák távolról megeresztett kiszámíthatatlan ívű lövése Benko kapust is becsapva a hálóban kötött ki. A 79. percben az alig egy perce pályán lévő Sikorjak egyenlítő gólja visszahozta a hazai reményeket. A szurkolók biztatásától fellelkesült rimaszombatiak igyekezetét végül siker koronázta, öt perccel később Staš parádés szólója után Ádám talált a hálóba. Szikora György védencei méltóképp búcsúztak a hazai környezettől, hiszen a pálya újrafüvesítése miatt a hátralévő hazai meccseikre a Slovmag Revúca stadionjában kerül sor. A gömöriek összeállítása: Benko–Németh, Lipovský, Staňo, Ádám–Ďuriš, Kubala (67. Valkučák), Goga (78. Sikorjak)–Piszár, Staš. (bt)

V. LEVÁRE–DAC 0:1 (0:1). Góllövő: Buka (30.). Játékvezető: Anguš, 300 néző. Sárga lap: Hanus, Michalec, Kostoláni, ill. Ďurica. Kiállítva: Michalec (90.). Az első félidőben jelentős fölényben futballoztak a vendégek, s megérdemelten szereztek vezetést. A 62. percben büntetőhöz jutottak a dunaszerdahelyiek, ám Buka tizenegyesét Kostoláni kapus hárította. A látottak alapján megérdemelten nyertek a tavasszal még veretlen csallóköziek.

ČAŇA–B. BYSTRICA 0:5 (0:3). Góllövők: Tóth (4. – 11-esből), Svintek (38.), Urgela (42.), Vyskoč (63.), Pečovský (79.). Játékvezető: Udvardy, 750 néző. Sárga lap: Kundra, Barta, Sukovský, Beličák, ill. Vyskoč. A küzdelmes találkozón végig a favorizált besztercebányaiak diktálták az iramot, s ha a csatáraik jobban odafigyelnek, még nagyobb arányban is nyerhettek volna.

PODBREZOVÁ–HUMENNÉ 1:0 (0:0). Góllövő: Heteš (70. – öngól). Játékvezető: Pavlík, 450 néző. Sárga lap: Rybnikár, ill. Bažík, Čerňa. Az új edző, Vladimír Rusnák irányításával futballozó homonnaiaknak szünetig akadtak lehetőségeik, ám elpuskázták a helyzeteket. Fordulást követően a hazaiak diktálták az iramot, s nagy adag szerencsével a győzelmet is megszerezték.

NITRA–TOPOĽČANY 2:0 (1:0). Góllövők: Očovan (18.), Hazucha (87.). Játékvezető: Hrčka, 580 néző. Sárga lap: Ďatko, ill. Ondruš, Černák, Sciranka, Žember, Boháčik. A küzdelmes találkozón a hazai együttes rászolgált a három pontra.

DEVĺN–SENEC 0:1 (0:0). Góllövő: Iskra (70.). Játékvezető: Benko, 400 néző. Sárga lap: Kaniš, Majerník, ill. Gajdoš. Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzést láttak a szurkolók, a vendégek gólját a csereként beállt Iskra szerezte.

SLOVAN B–DUBOVÁ 1:2 (1:1). Góllövők: Fodrek (29.), ill. Kuzma (24.), Stacho (70.). Játékvezető: Simon, 100 néző. A küzdelmes mérkőzésen a vendégek bizonyultak szerencsésebbeknek.