Az uniós átlagnál kisebb a mozgás a szlovákiai munkaerőpiacon, és ennek egyik oka az alacsony bérezés – derült ki az Alma Career felméréséből.
Súlyosabb a munkaerőpiac helyzete, mint korábban hitték
Az emberek sokszor azért nem akarnak váltani, mert nem tartják valószínűnek, hogy az új helyen jobban keresnének. Eközben a munkavállalók 46%-ának meggyőződése, hogy nem a képesítésének megfelelően keres.
„Viszont azok többsége, akik tavaly munkahelyet váltottak, többet keresnek, mint eddig, csupán 9%-uk kap alacsonyabb fizetést. Mi több, még azoknak is a több mint fele jobban fizető állást talált, akiket elbocsátottak” – közölte a társaság.
Azt is megkérdezték, ki mennyivel több fizetésért gondolkodna el a váltáson – a többség 20-30%-kal magasabb bérért, de sokat nyom a latban a karrierépítés és a feljebb jutás, valamint a rugalmas munkavégzés lehetősége.
A válaszadók 28%-a mondta, hogy az anyagi terhei miatt rosszabb munkát is elvállalna, ha elbocsátanák, hogy azonnal újra elhelyezkedjen. Ugyanakkor a válaszadók 24%-a szerint ha elegendő ideje lenne az álláskeresésre, az eddiginél jobban fizető munkahelyet is tudna találni.
„Azoknak az ötöde, akik rosszabb állást is elvállalnának, egyáltalán nem akar bekerülni a munkanélküliek nyilvántartásába, 14%-uk szerint pedig rosszul mutatna a szakmai életrajzukban, ha hosszabb időre állás nélkül maradnának. Új munkahely keresésére csak a lakosság negyede használta ki a munkaügyi hivatal segítségét, és a munkanélküli segélyre jogosultaknak csupán a 16%-a kérvényezte a segélyt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.