Kölcsönnadrágban játszottak a nemesócsaiak

Garamkálna. A nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportja 25. fordulójának szombati garamkálnai mérkőzését megelőzően is akadt izgalom jócskán. A vendégeknek ugyanis alig maradt idejük a bemelegítésre, autóbuszuk mindössze negyed órával a kezdőrúgás előtt gördült be a helyszínre.

Garamkálna. A nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportja 25. fordulójának szombati garamkálnai mérkőzését megelőzően is akadt izgalom jócskán. A vendégeknek ugyanis alig maradt idejük a bemelegítésre, autóbuszuk mindössze negyed órával a kezdőrúgás előtt gördült be a helyszínre. Az öltözőben vették csak észre, hogy a szertáros elfelejtette becsomagolni a nadrágokat. Így a sárgapiros klubszínekben játszó együttes tagjai a hazaiaktól kölcsönkért kék nadrágokban futottak ki a játéktérre.

A vendéglátókon meglátszott, hogy szeretnék jó teljesítménnyel, győzelemmel kiengeszteli szurkolóikat az előző fordulóban a hetényiektől elszenvedett megsemmisítő (0:5) vereségért. Már a 2. percben Vrecník távoli lövését hárította Kovács, majd Solčiansky lerázta védőjét, ám a vendégek hálóőre lábbal mentett. Ezután a rendkívül mozgékony Vrecník szabadrúgása után Szilvás centiméterekkel fejelt a kapu mellé. A 10.percben Hegedűs lövését Kovács csak másodszorra kaparintotta meg. A kontrákkal kísérletező vendégek előtt a 12. percben adódott az első, góllal kecsegtető helyzet, Hor?váth erős lövése azonban Gogora mellén landolt. A fegyelmezetten futballozó vendégek a 17. percben szerezhettek volna vezetést: Mészáros Ledecz?kyt indította, a 35 éves, tapasztalt, a bajnokságban eddig 14 gólt szerzett csatár azonban ziccert hibázott. Ezt követően Kovács alakításait figyelhette a közönség. A vendégkapus ugyanis parádés reflexmozdulatokkal hárította Biely, majd Thály lövését. Az 58, percben Horváth távoli próbálkozása alig tévesztett célt. Az ellentámadás során Csontos beverekedte magát az ellenfél kapuja elé, hajszálpontos beadását Hegedűs közelről a hálóba pofozta. A 67. percben Guťan, kapujából messzire kifutva, fosztotta meg Bognárt a gólszerzés örömétől. Időközben a hazaiak Thály ápolása miatt öt percig csupán tízen voltak a játéktéren. A 74. percben Szilvás beívelését az addig mesterien védő Kovács Hegedűs elé tenyerelte, aki könnyedén növelte csapata előnyét. Három perccel később a rutinos Thály büntetőrúgásból állította be a végeredményt. Előtte Szilvás két védőt is elfektetett, beadása a földön fekvő Szkukalek kezére pattant, a bíró pedig habozás nélkül 11-est ítélt. Említést érdemel még, hogy a hajrában Szilvás és Rakyca is elpuskázott egy-egy gólszerzési lehetőséget. Visszapörgetve a mérkőzés legfontosabb mozzanatait elmond?hatjuk, hogy a garamkálnaiak elsősorban nagyobb rutinjuknak kö?szön?hetően nyerték meg a sportszerű párharcot. Ezen a délutánon ráadásul a szerencse is melléjük szegődött. A jobbára védekezésre összpontosítóvendégek teljesítményükkel nem vallottak szégyent, a becsületgólra azonban nem futotta erejükből

KALNÁ NAD HRONOM–ZE?MIANSKA OLČA 3:0 (0:0), g.: Hegedűs (59., 74.), Thály (77. – 11-esből). Játékvezető: Zigo, 200 néző.

KALNÁ NAD HRONOM: Gu?ťan–Rácz, R. Gogora, Biely (51. Koška), Hajtó, Thály, Vrecník, Hegedűs, Szilvás, Solčiansky (46. Rakyca), Csontos.ZEMIANSKA OL?ČA: Kovács–Szkukalek, Patócs Sz., Vinczena, Szabó, Patócs L., Ledeczky (46. Bödök), Horváth, Molnár (46. Simon), Mészáros (46. Csizmadia), Bognár. (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Belansky Attila (Kalná n/Hr.): „Remélem, sikerült kilábalnunk a hullámvölgyből. Ezen a találkozón önbizalmat szereztünk, egyben szurkolóinknak kedveskedtünk. Az első félidőben még akadozott a gépezet, a folytatásban védenceim rákapcsoltak, sikerrel vették az akadályt.”

Ledeczky Imre (Zem. Olča): „Az első játékrész a mi szemszögünkből kiegyensúlyozottabb volt, később enyhe hazai nyomás után kaptuk a gólt, ezt követtően összeroppant a csapat. Két egyéni hiba aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.” (áb)