Kétgólos hátrányból fordította

Komárom. Katasztrofális védelmi hibákat követően már a 13. percben kétgólos hátrányba kerültek a komáromiak nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának szombati járási rangadóján. A gyors ellentámadásokkal kísérletező ímelyiek a 9.

Komárom. Katasztrofális védelmi hibákat követően már a 13. percben kétgólos hátrányba kerültek a komáromiak nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának szombati járási rangadóján. A gyors ellentámadásokkal kísérletező ímelyiek a 9. percben Šimonič találatával szereztek vezetést, előnyüket négy perc elteltével Lovász József növelte. A vendéglátók egy ideig nem tudtak felocsúdni a bekapott gólok okozta kábulatból. Az első játékrészben csupán Nagy Jenő elpuskázott ziccere, valamint játékosedzőjük, Zdeno Kršteňan?ský lécről a mezőnybe pattant szabadrúgása juttat?ta kifejezésre igyekezetüket. Egy ízben Dobrý védőit faképnél hagyva a vendégkapust is kicselezte, ám pontatlanul célzott.

A félidei pihenőt követően már taktikailag jóval fegyelmezettebben futballoztak a komáromiak. A védők szorosan őrizték Harist és Lovász Józsefet, ezzel kifogták a szelet a rivális vitorlájából. Az ímelyiek Bagin 55. percben szerzett szépítő találata után egyre nagyobb figyelmet fordítottak a védekezésre. Közben megsérült a „vio?lák” játékmestere, Zdeno Kršte?ňanský, akit a 65. percben cserélni kellett. Nagy és Gonzáles is egyenlíthetett volna, ám a támadások befejezésénél baj volt az irányzékkal. Ugyancsak említést érdemel a vendégkapus, Gombár teljesítménye is, aki két-három alkalommal nagy bravúrral hárított. A hazaiak a 80. percben a gólerős Dobrý révén egyen?lítettek. Az izgalmas végjátékban pedig a három pontot érő találatot is kiharcolták. Már javában túlóráztak a riválisok, amikor Bagin padlóra küldte a vendégeket és beállította a fordulatokban, izgalmakban bővelkedő, helyenként színvonalas rangadó végeredményét. A hétközi fordulóban idegenben zsákmányolt három pont után most újabb győzelemmel kedveskedett szur?ko?lótáborának a Kršte?ňan?ský- legénység, amely eredményességének köszönhetően elkerült a kiesőjelöltek zónájából.

KOMÁRNO–IMEĽ 3:2 (0:2). Gólok: Dobrý (55, 80.), Bagin (90.), ill. Šimonič (9.), Lovász J. (13.). Sárga lap: Gonzáles, Dobrý, ill. Gendiar, Lovász J., Oroszi, Šimonič.

KOMÁRNO: Benko–Lőrincz, Ágh, Sklenář, Nagy Jenő, Kökényesi, Podlucký, Dobrý, Zd. Kršteňanský (65. Mačanský), Gonzáles (87. Bátora), Bagin. IMEĽ: Gombár–Zemanek, Orosi, Hübsch, Gendiar, Lovász M., Lovász J., Šimonič (80. Maráz), Kürty, Haris, Balogh. (ái)

VÉLEMÉNYEK

Zdeno Kršteňanský (Komárno): „Az első félidőben gyermeteg hibákat vétettünk a defenzívában. Szünet után nagyot javult a védekezésünk, pontosabban céloztunk. A végén, ha némi szerencsével is, fordítottunk. Szerintem jobban akartuk a győzelmet. Védenceim közül elsősorban Lőrincz és Podlucký második félidőben mutatott teljesítményével voltam elégedett. ”

Michal Bacigál (Imeľ): „Ez a mérkőzés nem is végződhetett volna másként, mint a hazaiak győzelmével. A játékvezetők ugyanis részrehajló ítéleteikkel három ponthoz segítették őket. A komáromiak temérdek pontrúgáshoz jutottak, kilencvenöt percig tartott az összecsapás. Kollektívánkból Balogh, Haris és Lovász Marek produkciója emelkedett az átlag fölé.” (ái)