Keserves győzelem

Göteborg. Az A-csoportos jégkorong-vb tegnapi versenynapján a vártnál lényegesen nehezebben nyert a szlovák válogatott Ukrajna ellen. Ma a csoportelsőségért a finnekkel találkozik a Filc-legénység.

Lintner és Šatan (jobbról) igyekszik megállítani az ukrán csatártTASR-felvétel SZLOVÁKIA–UKRAJNA 5:4 (2:1, 2:2, 1:1), gólütők: Tomík (5.), Hlinka (14.), Čierny (32.), Lintner (33. és 57.), ill. Procenko (4.), Szalnyikov (21.), Bobrovnyikov (27.), Cirul (49.). Játékvezető: Jonson (norvég), 2300 néző. Kapura tartó lövések: 44:26. A szlovákok összeállítása: Staňa–Smrek, Lintner, Milo, Štr-bák, Bača, Čierny–Bondra, Šatan, Bartečko–Tomík, Hlinka, Somík– Országh, Pucher, Uram–Petrovický, Pavlikovský. Meglepetésre az ukránok kezdetek jobban, s már a negyedik percben vezetést szereztek. Röviddel később Tomík talált a jól védő Szimcsuk hálójába. Enyhe fölénybe került a szlovák együttes, s ezt Hlinka ki is használta. Ukrán góllal kezdődött a második játékrész, majd Bobrovnyikov lövését nem tudta hárítani Staňa. Ezt követően nagyobb sebességre kapcsoltak a szlovákok, és két perc alatt fordítottak. A záró játékrészben Cirul kihasználta a szlovák védelem hibáját, s egyenlített. Már-már úgy tűnt, döntetlen eredménnyel zárul a mérkőzés, amikor Lintner megszerezte a szlovák csapat győztes gólját. Bondráék majdnem ráfizettek arra, hogy lebecsülték az elszántan küzdő ellenfelet. (t-sz)

B-CSOPORT:

1. Szlovákia 2 2 0 0 12:4 2

2. Finnország 1 1 0 0 3:0 2

3. Ukrajna 2 0 0 2 4:8 0

4. Lengyelország 1 0 0 1 0:7 0

A Finnország–Lengyelország találkozó lapzárta után ért véget.

A-CSOPORT: Csehország–Japán 5:3 (0:1, 3:1, 2:1), gólütők: Jágr 2, Kubina, Vlasák, Špaček, ill. Kuwabara, Jule, Kabajama; Svájc–Japán 5:1 (1:1, 4:0, 0:0), Aeschlimann 2, Wichser, Pluss, Steinegger.

1. Németország 2 2 0 0 12:2 4

2. Csehország 2 2 0 0 10:3 4

3. Svájc 3 1 0 2 5:9 2

4. Japán 3 0 0 3 6:19 0

A Csehország–Németország meccs lapzárta után ért véget.

C-CSOPORT: Svédország–Szlovénia 8:2 (1:1, 4:0, 3:1), Huselius 2, Dahlen 2, Tjarnqvist, T. Johansson, Hedin, Huselius, ill. Rodman, Tislar.

1. Oroszország 2 2 0 0 14:4 4

2. Svédország 2 2 0 0 13:5 4

3. Ausztria 2 0 0 2 6:11 0

4. Szlovénia 2 0 0 2 3:16 0

D-CSOPORT: Kanada–Olaszország 5:0 (0:0,3:0, 2:0), Cleary 2, McDonald, Smyth, Whitney.

1. Kanada 2 2 0 0 9:1 4

2. USA 1 1 0 0 5:2 2

3. Lettország 1 0 0 1 1:4 0

4. Olaszország 2 0 0 2 2:10 0

Az USA–Lettország mérkőzés lapzárta után ért véget.

A MŰSOR

KEDD – 16.00: Finnország– Szlovákia (STV 2), Ausztria–Szlovénia (ORF 1), Lettország–Olaszország; 20.00: Svédország–Oroszország (STV 2), Ukrajna–Lengyelország, Kanada–Egyesült Államok