Gömöri pontvesztés

Pozsony. Nem nagyon termett babér a hazaiaknak a bajnokság 22. fordulójában, négy csapat is nyert idegenben, két összecsapás döntetlenül végződött. A DAC megszerezte a kötelező három pontot Aranyosmaróton, így némileg javított a helyzetén.

Pozsony. Nem nagyon termett babér a hazaiaknak a bajnokság 22. fordulójában, négy csapat is nyert idegenben, két összecsapás döntetlenül végződött. A DAC megszerezte a kötelező három pontot Aranyosmaróton, így némileg javított a helyzetén. Csak döntetleneztek a rimaszombatiak a Slovan B otthonában, a listavezető Trnava viszont nyert, s így 5 pontosra növelte előnyét.

ZLATÉ MORAVCE-DAC 1:4 (1:1). Góllövők: Králik (6.), ill. I. Kováč (30., 90., 91.), Šimček (57.). Játékvezető: Papuča, 900 néző. Aktívan kezdtek a hazaiak, s Králik szabadrúgása után, Sánta kapus hibájából megszerezték a vezetést. Később több kecsegtető helyzetben hibáztak, ami később megbosszulta magát. Szünet után megváltozott a játék képe, a DAC átvette a meccs irányítását, s fölényét gólokra is váltotta.

DEVĺN-LIČARTOVCE 2:3 (2:1). Góllövők: Pavol Majerník (11.), Keller (23.), ill., Lesniak (6.), Maťaš (62.), Pagor (65.). Játékvezető: Vlk, 500 néző. A vendégek már az elején jelezték, pontokért jöttek Pozsonyba, és a 6. percben Lesniak meg is szerezte a vezetést. Ez némileg felrázta a hazaiakat, akik nemcsak egyenlítettek, hanem a vezetést is megszerezték. A szünet után aktívabbak lettek a vendégek, kétszer a kapufát találták el, majd jött az egyenlítés, s a győztes gól.

SENEC-NITRA 2:2 (2:0). Góllövők: Beňo (16.), Marek Lukáč (29.), ill. Ondrovič (50.), Zsák (83.). Játékvezető: Tomčík, 800 néző. Piros lap: Kostoláni (87., Nitra - ismételt szabálytalanságért). Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, s nem egészen fél óra alatt két gólt lőttek, míg ellenfelüknek szünetig egyetlen lehetőségük sem volt. A fordulás után aztán mintha kicserélték volna őket, előbb Ondrovič váratlan lövéssel csökkentette hátrányukat, s a nagy fölényüket Žák a hajrában váltotta gólra.

NOVÁKY-TOPOĽČANY 0:0. Játékvezető: Dobos, 1600 néző. Gyenge meccset láthattak a nézők, inkább csak küzdelem folyt a pályán.

VRANOV-ŽIAR 0:2 (0:0). Góllövők: Červenec (67.), D. Nemec (83.). Játékvezető: Simon, 840 néző. Védelmi hibák után szerezték a gólokat a vendégek, akik jobban akarták ellenfelüknél a győzelmet.

PODBREZOVÁ-TRNAVA 0:1 (0:0). Góllövő: Ježík (57.). Játékvezető: Chládek, 6000 néző. A táblázat 4. helyezettje, a Podbrezová az első félidőben több lehetőséget is elszalasztott a gólszerzésre. Egyébként a mérkőzés jó színvonalú játékot hozott, az eredményről az 57. perc döntött, amikor Ježík egy kapu előtti kavarodás után fejjel szerezte a meccs egyetlen gólját.

HUMENNÉ-DUKLA B. BYSTRICA 2:1 (0:1). Góllövők: Kočiš (57.), Kapráľ (61.), ill. Vyskoč (33.). Játékvezető: Pavlík, 960 néző. Nem nagyon kényeztette el a nézőket az összecsapás, kevés folyamatos akciót láthattak. A vezetést Vyskoč egy kapu előtti kavarodás után szerezte meg, a hazaiak azonban nemcsak egyenlítettek, hanem a második gólt is belőtték, sőt nagyobb arányban is nyerhettek volna.

SLOVAN B-RIM. SOBOTA 0:0. Játékvezető: Angus, 250 néző. A mély talajú pályán a nnak ellenére, hogy gól nélkül zárult a 90 perc színvonalas meccset vívott a két csapat.

16. Zl. Moravce 22 0 5 17 12:56 5

A bajnokság befejezése után a Zl. Moravcétől 12, a szenciektől 3 pontot levonnak.

A következő forduló párosítása: DAC-Podbrezová, Ličartovce-Rim. Sobota, Senec-Slovan B, Nitra-Humenné, B. Bystrica-Nováky, Topoľčany-Zl. Moravce, Trnava-Vranov, Žiar-Devín.