Gera Zoltán újévi találata

London. Az újévet is focival kezdték az angolok, a Premier League 21. fordulójában ráadásul egy igazi rangadót rendeztek, a listavezető Chelsea Liverpoolba látogatott és Joe Cole góljával 1:0-ra győzött.

Ljungberg (Arsenal) cselezget a Charlton-védők közöttReuters-felvételČech újra bizonyította, hogy miért csak nyolc gól után kellett szomorkodnia, ismét többször remekül védett. A cseh válogatott kapusa 15. bajnoki meccsén nem kapott gólt. ,,A döntetlen igazságosabb lett volna. Sikerünket főleg a kitűnő védőmunkának köszönhetjük. Aki bajnok akar lenni, annak a szerencsével is jóba kell lennie” – nyilatkozta Mourinho, a vendégek mestere.

A Crystal Palace 3:1-re kikapott a Fulham otthonában, Király Gábor végig a pályán volt, Torghelle Sándor a 65. percben állt be. Gera Zoltánnak több sikerélmény jutott, a magyar válogatott csapatkapitánya gólt szerzett, és ezzel a West Bromwich ponttal távozott Boltonból. A magyar játékos a mérkőzés 13. percében a Bolton 16-osa bal felső sarkának előteréből, ballal remekül tekert Kevin Poole kapujába

A forduló záró mérkőzésén a Manchester United Rooney és Van Nistelrooy nélkül is meglepően könnyen nyert a Riverside-stadionban, Fletcher Giggs kipattanó lökete után talált a Middlesbrough hálójába, majd a walesi cselgép maga is beköszönt, kihasználva a Boro középső védőinek ügyetlenkedését. Németh Szilárd csereként a szünetben lépett pályára, de a háromnegyed óra alatt többet mutatott, mint csatártársa, Hasselbaink, aki az egész meccsen ismét gyengén játszott.

21. forduló: Liverpool–Chelsea 0:1, g.: Cole (80.); Fulham–Crystal Palace 3:1, g.: A. Cole (4., 60.), Radzinski (73.), ill. Johnson (35. – 11-esből); Aston Villa–Blackburn 1:0, g.: Solano (88.); Bolton–West Bromwich 1:1, g.: Diouf (85.), ill. Gera (13.); Charlton–Arsenal 1:3, g.: El-Karkuri (44.), ill. Ljungberg (35., 48.), Van Persie (67.); Manchester City–Southampton 2:1, g.: Bosvelt (19.), Wright–Phillips (40.), ill. Phillips (89. – 11-esből); Newcastle–Birmingham 2:1, g.: Ameobi (6.), Bowyer (40.), ill. Heskey (64.); Portsmouth–Norwich 1:1, g.: Ayegbeni (61. – 11-esből), ill. Francis (9.); Tottenham–Everton 5:2, g.: Marney (16., 80.), Ziegler (27.), Mendes (59.), Keane (68.), ill. Cahill (40.), McFadden (87.); Middlesbrough–Manchester Utd. 0:2, g.: Fletcher (9.), Giggs (79.). (at)

Szlovákiai és magyar játékosok Angliában

Middlesbrough–Manchester Utd. 0:2, Németh (Mi) – a 46. perctől; Fulham–Crystal Palace 3:1, Király (C) – 90 perc, Torghelle (C) – a 65. perctől; Bolton–West Bromwich 1:1, Gera (W) – 90 perc + gól.