Fradi-győzelem a rangadón

Budapest. Egyértelmű FTC-siker született az Újpest elleni rangadón, a zöld-fehérek megérdemelten győzték le ősi riválisukat. Csak kevesen várták, hogy az éllovas MTK vereséget szenved Debrecenben. Egyébként gólszüret volt a 25. fordulóban, stílusosan 25 gól született a hat mérkő-zésen; a Győr–ZTE (1:3) meccset már pénteken lejátszották.

Ferencváros–Újpest 2:0 (2:0)

Góllövők: Gera (38.), Lipcsei (45. – 11-esből). Játékvezető: Hanacsek, 17 000 néző. FERENCVÁROS: Szűcs–Balog, Dragóner, Gyepes–Vukmir, Lipcsei, Kapics, Szkukalek–Pinte (79. Szili), Gera (87. Jovics), Penksa. ÚJPEST: Posza–Tamási, Korolovszky, Kozel, Pető (85. Erős)–Tokody, Slončík, Kunzo (67. Piroska), Lőw–Vagner, Túlio (56. Herczeg). Tűzijáték, füstbombák és ferencvárosi siker – röviden így lehetne jellemezni az FTC–UTE mérkőzést. A rendőrség a korábbiakhoz hasonlóan külön metrószerelvénnyel szállította az Üllői útra az 1300 főnyi újpesti tábort, amely egy kifeszített sátor alatt jutott fel a csordulásig megtelt vendégszektorba. A kezdés előtt az újpesti ultrák rendkívül hangos és fojtogató füstbombákat hajítottak a hazaiak közé, akik azt rendre visszaküldték a feladóhoz. Hanacsek sípszavára aztán látványosabb tűzijáték vette kezdetét, a meccsnek azonban nagyobb volt s füstje, mint a lángja. Az első 36 percben ugyanis a rangadóhoz méltatlan, színvonaltalan futballt láthatott a közönség, ekkor azonban Penksa parádés átvétele, majd átadása után Gera lőtt a jobb alsó sarokba. A félidő zárásaként Gera lábát Posza elhúzta az ötösön belül, s a tizenegyest Lipcsei biztosan értékesítette. A második félidő valamivel jobb játékot hozott, fölénybe került az Újpest, de csak egyetlen helyzete volt, amikor Tamási közeli fejesét Szűcs bravúrral hárította.

AZ EDZŐK MONDTÁK – GARAMI JÓZSEF (FTC): „Ezen a mérkőzésen nem annyira a játék, mint inkább a küzdelem dominált. Örülök a győzelemnek, megérdemelten nyertünk. Most éreztem azt, hogy milyen felemelő a Ferencváros edzőjének lenni.“

GLÁZER RÓBERT (UTE): „Sajnos, már az öltözőben sem éreztem azt a feszültséget a játékosokon, ami egy ilyen rangadóhoz szükséges, s az első félidőben bágyadtan is játszottunk. Ekkor a Ferencváros jobban futballozott, bár góljaihoz kellettek a védelmünk hibái is. A szünet után feljavultunk, éppen ezért nem tudom teljesen elmarasztalni csapatomat, ugyanakkor el kell ismernem a hazai siker jogosságát.“

Rendzavarás miatt öt személyt vett őrizetbe a rendőrség a mérkőzés alatt, további egy személyt garázdaság miatt állítottak elő.

Debrecen–MTK 4:3 (1:0)

Góllövők: Bajzát (20., 59.), Böőr (83.), Nenadics (92.), ill. Illés (48.), Zavadszky (56.), Juhász (81.). Játékvezető: Kassai, 3000 néző. DEBRECEN: Bíró–Bernáth, Kuttor, Szekeres, Hanák–Kiss, Plókai, Alekszics (81. Sketiani)–Kerekes (46. Nenadics), Bajzát (75. Majoroš). MTK: Hajdu–Mónos (4. Branezac), Lumbulis, Szmiljanics, Elek–Lazics, Zavadszky, Madar (66. Buzsáky), Füzi–Illés, Juhász (84. Horváth). Nagy csatát hozott az összecsapás, a hazaiak a rájátszásban szerezték meg a győztes gólt, miután Nenadics 16 méterről talált a bal sarokba.

Haladás–Sopron 1:1 (0:1)

Góllövők: Leandro (57. – 11-esből), ill. Sira (32.). Játékvezető: Juhos, 5500 néző. Kiállítva: Flávio Pim (60.), Tóth P. (90.), ill. Vincze (62.). HALADÁS: Takács–Kraj, Flávio Pim, Szekér, Selymes–Somfalvi, Némethy (58. Tóth P.), Leandro–Alex (81. Nagy L.), Preisinger (56. Németh T.), Halmosi. SOPRON: Farkas–Perger, Vincze, Szabados, Praženica–Pintér, Somogyi, (59. Császár), Horváth R. (78. Bausz), Fehér–Tóth M., Sira (64. Javjuran). Változatos, küzdelmes játékot hozott az összecsapás, a három kiállítást szabálytalanságok előzték meg.

Dunaferr–Videoton 3:1 (1:0)

Góllövők: Sowunmi (39.), Tököli (65. – 11-esből, 94.), ill. Gajics (72.). Játékvezető: Szabó, 1000 néző. Piros lap: Molnár (88.), ill. Komódi (78.). DUNAFERR: Németh–Molnár, Salamon, Bagoly (46. Rósa, 91. Nikolov), Kiss Gy.–Jäkl, Lengyel (58. Balaskó), Zováth, Rósa H.–Sowunmi, Tököli. VIDEOTON: Végh–Csató, Pomper, Vilotics, Bekő–Tóth B. (71. Komódi), Monye (90. Földes), Daniel–Dvéri– Sorato (46. Gajics), Terjék. Először játszott bajnoki mérkőzést a felújítás alatt álló stadionjában a Dunaferr, ezért csak korlátozott számban adtak ki belépőket. A sok szabálytalansággal tarkított találkozón a hazaiak jobban használták ki helyzeteiket, s megszerezték tavaszi mér-kőzéseiken az első győzelmet. A 78. percben Komódi rátámadt a bíróra, aki egyből kiállította, Molnár pedig ismételt szabálytalanságért kapott piros lapot.

Vasas–Kispest 3:3 (1:1)

Góllövők: Aranyos (36.), Szabados (51.), Tóth N. (65.), ill. Hercegfalvi (25.), Németh (56., 63.). Játékvezető: Bukovics, 3000 néző. VASAS: Kövesfalvi–Hrutka, Juhár, Tóth A.–Schindler, Simek (91. Hirt), Árki, M?bemba, Aranyos–Szabados (55. Zrlics), Tóth N. (78. Váczi). KISPEST-HONVÉD: Udvarácz–Babos, Dulca, Lőrinc, Fűzi K.–Lászka (46. Lipták), Balint, Dubecz (78. Batrinu), Németh–Hercegfalvi), Faragó (88. Torghelle). Igazságosnak mondható a döntetlen, amely alacsony színvonalú, bár küzdelmes és gólokban gazdag találkozón született.

12. Vasas 25 5 5 15 31:49 20

A góllövőlista élcsoportja, 19 gólos: Tököli (Dunaferr), 16 gólos: Illés (MTK), 15 gólos: Kenesei (ZTE).

A 25. forduló műsora – március 22., péntek: Videoton–Haladás (17.45); március 23., szombat: Dunaferr–Debrecen (15.00), Sopron–Ferencváros (15.00), ZTE–MTK (16.30), Újpest–Vasas (18.30), Kispest–Győr (19.00).