FERENCVÁROS–HALADÁS 2:0 (0:0)

Üllői út, 4872 néző. Góllövők: Leandro (74.), Gera (85.). Játékvezető: Sápi.
FERENCVÁROS: Szűcs–Vukmir, Dragóner, Kiss–Bognár, Lipcsei, Zováth, Leandro–Rósa D. (46. Penksa), Tököli (79. Sasu), Gera. HALADÁS: Balogh–Kaj, Lőrinc, Seper, Farkas (79. Schimmer)–Németh, Czeglédi (69. Szűcs M.), Dubecz, Tóth–Kovács, Nagy S.

GÓLOK – 74. perc: Leandro 17 méterről lőhetett, s labdája – amelybe úgy tünt Tököli még beleért – a kapu bal oldalába vágódott (1:0).

85. perc: Gera a vendég 16-oson belül egy csodálatos labdaátvételt követően 7 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba gurított (2:0).

A kifejezetten alacsony színvonalú első félidőt követően a hazaiak hatalmas iramot diktáltak az egész második játékrészben. Az FTC ekkor már rengeteg helyzetet alakított ki, s ezekből kettőt értékesíteni is tudott, így megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Mestermérleg

GARAMI JÓZSEF (Ferencváros): Ellenfelünk szervezetten és jól védekezett, éppen ezért nehezen született meg az első találat. Labdarúgóimat dicséri, hogy végig harcosan játszottak, s a második félidőben lendületesen is futballoztak, ami a végén meg is hozta az eredményét.

BOZSIK PÉTER (Haladás): Nagyjából azt játszottuk, ami tőlünk várható volt. Csatárokkal gyengén állunk, ezért az előrejátékban nem jeleskedtünk, bár reméltem, hogy egy-egy kontratámadást jobban be tudunk fejezni. A hetvenedik percig jól védekeztünk, ám az első ferencvárosi gól eldöntötte a mérkőzést.