Elhúztak a nagyszombatiak

Pozsony. A 17. forduló mérkőzéseit rendezték a II. labdarúgóligában. Érdekesség, hogy a vendégcsapatok három pontot szereztek, de csak két gólt rúgtak. A DAC és a Rim. Sobota is csak döntetlenezett hazai pályán, az éllovas biztosan nyert, s öt pontra növelte előnyét.
TRNAVA–NITRA 2:0 (0:0). Góllövők: Ujlaky (47.

TRNAVA–NITRA 2:0 (0:0). Góllövők: Ujlaky (47.), Filip (64.). Játékvezető: Simon, 4000 néző. Végig fölényben futballoztak a nagyszombatiak, ám az első félidőben nem tudtak kidolgozni egy helyzetet sem. Fordulás után rögtön vezetést szerzett az éllovas és megnyugodott. A nyitraiak csak védekeztek, a kapura nem voltak veszélyesek.

RIM. SOBOTA–NOVÁKY 0:0 Játékvezető: Pavlík, 1200 néző. Mindkét csapat védekező felfogásban játszott, így nem sok említésre méltó esemény történt. A meccs legnagyobb helyzetét a rimaszombati Staňo hagyta ki a 35. percben, amikor közeli fejesét nagy bravúrral hárította Figura kapus.

DAC–B. BYSTRICA 1:1 (1:0). Góllövők: Veselý (19. – 11-esből), ill. Libič (63. – 11-esből). Játékvezető: Mriglot, 1500 néző. A nagy fölényben játszó csallóköziek a 19. percben szereztek vezetést: a kapura törő Bognárt Branický buktatta a tizenhatoson belül. A tizenegyest Veselý biztosan értékesítette. A továbbiakban is a hazaiak kezdeményeztek többet, a második félidő elején Bognár lövése a kapufán csattant. A 63. percben Sánta kapus a tizenhatoson belül buktatta Vyskočot, s a büntetőt Libič értékesítette. A hajrában a hazai Gašparík lőhetett volna gólt.

LIČARTOVCE–HUMENNÉ 1:1 (1:1). Góllövők: Majoroš (16.), ill. Veselý (19.). Játékvezető: Straka, 1500 néző. Az ügyesen, taktikusan futballozó homonnaiak megérdemelten vitték el az egyik pontot a nagy esélyes licsérdiek otthonából.

VRANOV–PODBREZOVÁ 1:0 (1:0). Góllövő: Melník (35.). Játékvezető: Anguš, 750 néző. A játék képe alapján igazságos eredmény született.

ŽIAR–SENEC 1:0 (1:0). Góllövő: Červenec (27.). Játékvezető: Leško, 2200 néző. Meglepően passzívan, sok hibával játszottak az esélyesebb szenciek, akik tíz perccel a befejezés előtt egyenlíthettek volna, ám Novota ajtó-ablak helyzetből mellé fejelt.

TOPOĽČANY–SLOVAN B 2:0 (1:0. Góllövők: Gajan (7.), Papranec (87.). Játékvezető: Jekkel, 2000 néző. A végig jobban játszó nagytapolcsányiak nagyobb arányban is nyerhettek volna.

DEVĺN–ZLATÉ MORAVCE 3:0 (1:0). Góllövők: Plavník (33. – 11-esből), Horváth (72.), Masarovič (86. – 11-esből). Játékvezető: Papuča, 500 néző. A sereghajtó gyengén játszott, örülhet, hogy csak három gólt kapott.

1. Trnava 17 11 4 2 34:9 37

2. Ličartovce 17 8 8 1 19:10 32

3. Rim. Sobota 17 8 6 3 23:17 30

4. Senec 17 8 4 5 20:13 28

5. Podbrezová 17 8 3 6 16:12 27

6. B. Bystrica 17 7 5 5 26:18 26

7. Devín 16 7 5 4 22:18 26

8. Nitra 17 7 2 8 19:18 23