Elfogyott az átütőerő

Komárom. Újabb vereség érte a komáromiakat a férfi kosárlabda Extraligában. Ezúttal hazai környezetben a Nitra leckéztette meg a Duna-partiakat.
KOMÁRNO–NITRA 68:90 (27:41). Jurík és Kablár 19-19, Csurovics 8., ill. Tomek 18. Negyedek: 14:20, 13:21, 14:24, 27:25.

KOMÁRNO–NITRA 68:90 (27:41). Jurík és Kablár 19-19, Csurovics 8., ill. Tomek 18. Negyedek: 14:20, 13:21, 14:24, 27:25. Az egész találkozó során nem ment a játék a komáromi csapatnak. Támadásaikból hiányzott az ötlet, ziccerhelyzetek sorozatát hagyták ki, s a leppattanókból a nyitraiak gyors ellentámadások után voltak eredményesek. Védekezésben is jobbat nyújtott a nyitrai csapat. A félidő után (27:41) még bizakodott a hazai közönség, hogy a Duna-parti gárda talán fordítani tud az eredményen, de az ellenfél csapatában mindig akadt valaki, aki megrázta magát, és megszórta a komáromiak kosarát. A hazai mesterlövészek ezúttal nem tündököltek. A Nyitra-parti gárda fokozatosan több mint húszpontos előnyre tett szert, és azt a mérkőzés végéig tartani is tudta.

Edzői vélemények– Paulik József (Komárno): „Nem lehet ilyen gyengén, erőtlenül védekezni, a támadásokban pedig fejetlenül, önzően játszani. Minden vereség rosszkor jön, nincs könnyű mérkőzés a ligában, de még messze van a bajnokság vége.”

Ľubomír Urban (Nitra): „Semmivel sem játszottunk jobban, mint az előző mérkőzéseken, de a komáromiak ma valóban gyengén muzsikáltak. Örülünk, hogy megszakadt a rossz sorozatunk, és így talán megkapaszkodunk.”

TOVÁBBI EREDMÉNYEK, 7. forduló: Lučenec–Levice 92:72, Žilina–Handlová 63:76, Inter–Svit 74:95, Košice–Sp. N. Ves 64:77. (kg, ú)

1. Svit 7 6 1 576:443 13

2. Lučenec 7 6 1 515:475 13

3. Košice 7 5 2 553:468 12

4. Handlová 7 5 2 568:500 12

5. Sp. N. Ves 7 4 3 513:458 11

6. Nitra 7 2 5 514:517 9

7. Komárno 7 2 5 505:555 9

8. Levice 7 2 5 487:576 9