2. Hollandia 3 1 1 1 6:4 4

3. Németország 3 0 2 1 2:3 2

4. Lettország 3 0 1 2 1:5 1

Negyeddöntő

Portugália–Anglia 2:2, büntetőkkel 6:5. Franciaország– Görögország 0:1; Svédország-–Hollandia 0:0, 11-esekkel 4:5; Csehország–Dánia 3:0.

Elődöntő

Június 30.: Portugália–Hollandia; Július 1.: Görögország– Csehország.

Mi dönt?

Ha döntetlennel zárul a rendes játékidő, 2x15 perces hosszabbítás jön. Érvényes az ezüstgól-szabály: ha a rájátszás első félideje döntést hoz, nem játszanak tovább. Ha az állás ekkor is döntetlen, végigjátsszák a második 15 percet is, s csak azután következnek a 11-esek.

Góllövőlista

5 gólos: Baroš (cseh)

4 gólos: Rooney (angol), van Nistelrooy (holland)

3 gólos: Lampard (angol), Larsson (svéd), Tomasson (dán), Zidane (francia)

2 gólos: Cassano (olasz), Hariszteasz (görög), Heinz (cseh), Henry (francia), Ibrahimovic (svéd), Koller (cseh), Rui Costa (portugál)

Öngól: Tudor (horvát, Franciaország ellen)