Deméndi stop a nyárasdiaknak

Deménd. Beigazolódtak az előrejelzések. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának első és harmadik helyezettje magas színvonalú, helyenként sziporkázó mérkőzést vívott egymással.

A csallóköziek magabiztosabban kezdtek, de az első lehetőség mégis a rendkívül agilis Barecz előtt adódott. Mintegy húsz méterről leadott szabadrúgása azonban a bal kapufán csattant. Az ellentámadás során Peciar faképnél hagyta a hazai védőket, balszerencséjére kihagyta a ziccert. Pontosabban: a rutinos Šutlák lábbal mentett. Nyolc perccel később Mandákhoz került a labda, aki azonban jó lövőhelyzetben rossz megoldást választott, pontatlanul célzott. A vendégek kitámadtak, fellazult a védelmük. Sejteni lehetett, hogy előbb-utóbb góllal végződnek a deméndiek támadásai. A 34. percben Fe?kiač mesteri beadását Barecz kapásból higgadtan helyezte Várady kapujába. Közvetlenül az első játékrész befejezése előtt Tóth fejese csupán centiméterekkel szállt a léc fölé. Fordu?lás után Revóczi be?adásszerű lövését hárította jó érzekkel Várady. A túloldalon Mandák tesztelte Šutlák figyelmét. Mindkét csapat nagy akarással, mi több, szemre is tetszetősen futballozott. A 62. percben Benca is?mer?te fel a kínálkozó lehetőséget, Zimához passzolt, aki növelte a vendéglátók előnyét. Tíz perccel később a szemfüles Zima még a vendégek hálóőrét is kicselezte, de csak a bal kapufát találta el. Nemsokára Tóth is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé. A nyárasdiak kapuja elé beívelt labdához sarokkal olyan szerencsétlenül ért a vendégjátékos, hogy a játékszer a felső lécről pattant a mezőnybe. A hajrában felváltva alakultak ki a góllal kecsegtető lehetőségek. Először a hazaiak gólkirálya, Benca rázta le őrzőit, ám beadását senki sem várta a kapu előterében. A másik térfélen Tóth beadásáról nemcsak Benes, hanem Frühwald is lemaradt.

Az utolsó öt percben mindent egy lapra tett fel a Czuczor-legénység, hiába nyílt azonban szabad terület a csatárok és középpályások előtt, erejéből a becsületgólra sem futotta. A tavasszal eddig százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedő nyárasdiak megingása, gólképtelensége meglepetés. Skalpjukat meg?érdemelten gyűj?tötték be a hazaiak.

DEMANDICE–TOPOĽNÍKY 2:0 (1:0). Góllövők: Barecz (34.), Zima (62.). Sárga lap: Király, ill. Balogh, Nagy. Játékvezető: Valla, 400 néző.

DEMANDICE: Šutlák–Kram?mer, Látečka, Zima, Fekiač (89. Ve?lebný), Megyesi, Dvorakovič, Barecz (82. Mészáros), Revóczi (60. Straňák), Benca, Király.

TOPOĽNÍKY: Várady–Farkas, Balogh, Méhes (66. Núdzný), Tóth, Benes, Nagy (63. Žiga), Mandák, Dohorák, Peciar (75. Frühvald), Bombicz. (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Dušan Szabó (Demandice): „A mutatott játék alapján mindkét csapat tökéletesen kiszolgálta a közönséget. Védenceim betartották a taktikai utasításokat, mindvégig fegyelmezetten játszottak. Ha jobban kihasználjuk helyzeteinket, nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna”.

Czuczor Attila (Topoľníky): „A mieink túlságosan tisztelték az ellenfelet. Peciar a tuti lehetőségeket rendszerint kihasználja, ezért számomra érthetetlen, hogy kihagyta a ziccert. Ha a meccs elején értékesíti helyzetét, bizonyára másként alakultnak a fejlemények. Gratulálok a győztes csapatnak.” (áb)