Csúcsbeállítás és Bayern-siker Hoffenheimben

Hoffenheim |

<p>A címvédő Bayern München 2-1-re győzött Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság második fordulójában, szombaton.</p>

A magyar támadót nem nevezték a hazai keretbe, ám nélküle is villámrajtot vett a Hoffenheim: Kevin Volland a kezdés után mindössze 9 másodpercccel bevette a bajorok kapuját, ezzel beállítva Karim Bellarabi ligacsúcsát, aki a legutóbbi idény első fordulójában a Bayer Leverkusen játékosaként lőtt gólt a Borussia Dortmundnak a középkezdést követően. Ez mindössze a 10. olyan mérkőzés volt a Bundesligában, amelyen a Bayern az első percben kapott gólt. A Bayern - amely Jerome Boateng kiállítása miatt a 73. perctől emberhátrányban játszott - Thomas Müller góljával egyenlített még az első félidőben, majd Robert Lewandowski hajrában szerzett találatával gyűjtötte be a három pontot. Eredmények: Bundesliga, 2. forduló: FC Schalke 04-Darmstadt 1-1 (0-1)Eintracht Frankfurt-FC Augsburg 1-1 (0-1)1. FC Köln-VfL Wolfsburg 1-1 (1-0)Hannover 96-Bayer Leverkusen 0-1 (0-1)1899 Hoffenheim-Bayern München 1-2 (1-1) később:Hamburg-VfB Stuttgart 18.30 pénteken játszották:Hertha BSC-Werder Bremen 1-1 (1-1) A további program: vasárnap:FC Ingolstadt 04-Borussia Dortmund 15.30Borussia Mönchengladbach-FSV Mainz 05 17.30