Bravúros második félidő

Debrecen/Győr. Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott a női kézilabda Eb-n, miután a pocsék első félidő után a második 30 perc remeklésével és töretlen küzdeni akarásával legyőzte Németországot a középdöntő nyitófordulójában.

Ferling Bernadett (világos mezben) jó teljesítményt nyújtott a németek elleni találkozónOrigo-felvételMAGYARORSZÁG–Németország 26:25 (10:13). Debrecen, 3000 néző. Legeredményesebbek: Radulovics 9/4, Nagy 7, Tóth 4, ill. Danilovic 5/4, Baumbach 4. A hazai csapat első középdöntős mérkőzése furcsa módon csak félházat vonzott a debreceni Főnix-csarnokba, lehet, hogy a 7500, illetve 5000 forintos napijegy ijesztette el a szurkolók egy részét.

Az első félidőben még semmi sem sikerült, de aztán beindult a henger, és megérdemelt, ám kiizzadt győzelmet aratott a magyar együttes. A német válogatott a az összecsapás első felvonásában már hét góllal is vezetett, de aztán lassan felkapaszkodott Kiss Szilárd szövetségi kapitány együttese, és 17:16-nál átvette a vezetést. Ettől kezdve a házigazdák uralták a mérkőzést, és négy-ötgólos előnyükból egyet megőriztek a lefújásig. A vendégek a hajrában is elszántan küzdöttek, de egyenlíteniük már nem sikerült. A magyar szövetségi kapitány ezúttal is többször változtatta az összeállítást, s taktikai húzásai ezúttal is eredményesnek bizonyultak.

A magyar válogatott hat pontjával továbbra is az élen áll a II. csoportban, és egy lépésnyire van a négy közé jutástól.

További eredmény: Románia–Franciaország 31:25. A Dánia–Ausztria mérkőzés lapzárta után ért véget .

6. Franciaország 3 0 0 3 77:99 0

I. csoport (Győr) Spanyolország–Szerbia-Montenegró 32:29; Ukrajna–Szlovénia 24:22. A Norvégia–Oroszország találkozó lapzárta után ért véget.