BAJNOKI PONTOKÉRT

KOSÁRLABDA
Női I. liga, 26. forduló: Istrobanka–Slovan 63:81 (34:39), Ružomberok–Poprad 80:63 (42:28), AGM B. Bystrica–Delta Košice 64:80 (31:40), Cassovia Košice–UMB B. Bystrica 56:69 (30:36).
Férfi I. liga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzések: INTER-KOMÁRNO 80:67 (15:18, 27:19, 16:19, 22:11).

KOSÁRLABDA

Férfi I. liga, playoff-negyeddöntő, első mérkőzések: INTER-KOMÁRNO 80:67 (15:18, 27:19, 16:19, 22:11). Legeredményesebbek: Ondruš 18, ill. Riecky 19, Ridzoň 18. Sokáig volt keresnivalójuk komáromiaknak a fővárosi kosarak alatt. Előbb egy negyeden át vezettek, s 5:14-nál Kollár kihagyott büntetőivel még nagyobb arányban is elhúzhattak volna a roppant idegesen játszó vendéglátók ellen. A folytatásban villámgyorsan fordított az Inter (23:21), s Golian kosaraival és vezérletével már a sárga-feketék szöktek meg ellenfelüktől (39:28). Ridzoň találatai visszahozták a komáromi esélyeket, ám Arpáš korai kipontozódása (második félidő eleje) újra a hazaiaknak adott lökést (46:39). A fej-fej melletti küzdelemben Riecky triplái – Golian ötödik személyijével fűszerezve – egyenlővé tették az állást, sőt Ilko kétszer is vezetéshez juttatta a vendégeket (54:56, 58:59). Erre négy pozsonyi kosár volt a válasz, de 70:65-nél is élt még a vendégremény. Kablár azonban begyűjtötte ötödik hibapontját, s az Inter zsinórban szórt tíz pontjára a komáromiak csak a végén tudtak válaszolni. Az állás: 1:0. Folytatás szerdán Komáromban. (jmk)

További eredmények: Svit–Handlová 88:47 (43:18), Pezinok–Nitra 68:88 (33:41), Lučenec–Levice 92:67 (47:37).

KÉZILABDA

Férfi HIL, 30. forduló: Dukla Praha–Frýdek-Místek 29:30 (13:15), Allrisk Praha–Karviná 22:33 (11:13), Pov. Bystrica–Sečovce 37:18 (17:11), N. Zámky–Prešov 27:28 (10:13), legeredményesebbek: Jančo 7, Sakár 6, Galla 6/3, ill. Pekár és Gruca 6-6, 1200 néző (telt ház). A Košice–ŠKP Bratislava mérkőzés

RÖPLABDA

Női Extraliga, playoff-elődöntő, első mérkőzések: Slávia UK–Žilina 3:0, Senica–Forplast 0:3.

Az 5-8. helyért, első mérkőzések: Žiar–D. Kubín 3:2, Doprastav Bratislava–Komárno 2:3. (SITA/TASR)