Australian Open – Nadal szetthátrányból fordított Dimitrov ellen

Melbourne |

<p>A világelső Rafael Nadal szetthátrányból fordítva, 3 óra 37 perces mérkőzésen legyőzte szerdán a bolgár Grigor Dimitrovot az ausztrál nyílt teniszbajnokság szerdai negyeddöntőjében.</p>

A 22 éves, élete első Grand Slam-negyeddöntőjében 16 ászt ütő Dimitrovnak a harmadik játszma rövidítésében három szettlabdája is volt a 2-1-es vezetéshez, ám elpuskázta lehetőségeit. A mallorcai sztár - aki tavaly sérülése miatt el sem utazott Melbourne-be - többször is kezelést kért vízhólyagos tenyerére, és 42 ütést rontott el, ebből hét kettős hibát ütött.     A 13-szoros GS-tornagyőztes Nadal pályafutása 22. Grand Slam-elődöntőjében a svájci Roger Federerrel vagy a brit Andy Murrayvel találkozik.        Eredmény, negyeddöntő:    férfiak:    --------Nadal (spanyol, 1.)-Dimitrov (bolgár, 22.) 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (9-7), 6:2    később:Federer (svájci, 6.)-Murray (brit, 4.)     korábban:        nők:    ----A. Radwanska (lengyel, 5.)-Azarenka (fehérorosz, 2.) 6:1, 5:7, 6:0Cibulkova (szlovák, 20.)-Halep (román, 11.) 6:3, 6:0    kedden játszották:Li (kínai, 4.)-Pennetta (olasz, 28.) 6:2, 6:2Bouchard (kanadai, 30.)-Ivanovic (szerb, 14.) 5:7, 7:5, 6:2    az elődöntő párosítása:Li-Bouchard, A. Radwanska-Cibulkova