A KÜLFÖLD LABDARÚGÁSA

Pozsony. Szokás szerint az Angol Kupában (FA) több meglepetés születik, sokszor az esélytelen csapatok jutnak tovább. ĺgy volt ez a 4. fordulóban is, amikor is kiesett a Manchester United és a Chalrton.

Pozsony. Szokás szerint az Angol Kupában (FA) több meglepetés születik, sokszor az esélytelen csapatok jutnak tovább. ĺgy volt ez a 4. fordulóban is, amikor is kiesett a Manchester United és a Chalrton. Beckhamék Middlebrough-ban szenvedtek vereséget (Németh Szilárd sérülés miatt nem játszott), míg a Charltont a másodosztályú Walsall búcsúztatta. „Csak“ 17 000 néző látogatott ki a Middlesbrough stadionjába. Mindenki sima vendégsikert várt, a valóság azonban más volt. Végig egyenrangú ellenfél volt a Boro, 5 perccel a befejezés előtt Barthez és Blanc hibáját kihasználva meg is szerezte a vezetést. Néhány perccel később Campbell állította be a végeredményt. Igor Bališ csapata, a West Bromwich (a szlovák játékos a 89. percig játszott) a Sunderland után újabb elsőosztályú gárdát búcsúztatott, mégpedig a Leicestert. A téli szünet után folytatódtak a küzdelmek a Bundesligában. Váratlan volt a Bayern nagy arányú veresége a Schalke otthonában. A müncheniek több mint hét éve nem szenvedtek ilyen nagy gólkülönbségű vereséget. A mérkőzés után Karl-Heinz Rumenigge a Bayern München igazgatója csak annyit nyilatkozott: „Ez blamázs volt, nincs mit szépíteni!“ Az éllovas Leverkusen ugyan sokáig nem tudta feltörni a Rostock védelmét, de végül két góllal győzött.

ANGOL KUPA - a 4. fordulóból: Middlesbrough–Manchester Utd. 2:0; Charlton–Walsall 1:2; Everton–Leyton Orient 4:1; York–Fulham 0:2; Millwall–Blackburn 0:1; Chelsea–West Ham 1:1; Vladimír Labant a vendégeknél a 76. percben lépett pályára, West Bromwich–Leicester 1:0; Arsenal–Liverpool 1:0. A győztesek továbbjutottak.

FRANCIAORSZÁG - a 20. forduló elmaradt mérkőzése: Troyes–Marseille 1:0, góllövő: Gousse (46.).

NÉMETORSZÁG - 19. forduló: Schalke–Bayern 5:1, góllövők: Mpenza (33.), Sand (34.), Böhme (54.), Van Hoogdalem (75.), Oude Kamphuis (90.), illetve Scholl (49.); St. Pauli–Wolfsburg 3:1, g.: Meggle (52.), Rath (75.), Bajramovics (82.), ill. Kientz (10. – öngól); Miroslav Karhan a vendégeknél az 57. percig játszott, amikor piros lapot kapott, Freiburg–Nürnberg 2:0, g.: Bruns (42.), Jasvili (47.); Stuttgart–Hamburg 3:0, g.: Ganea (27.), Hertzsch (32. – öngól), Bordon (77.); 1860 München–Köln 3:0, g.: Max (56.), Týce (61.), Suker (80.); Mönchengladbach–Kaiserslautern 0:2, g.: Pletsch (76. – öngól), Pettersson (90.); Leverkusen–Rostock 2:0, g.: Zsivkovics (76.), Ballack (80. – 11-esből); Dortmund–Hertha 3:1, g.: Koller (7., 54.), Wörns (76.), ill. Neuendorf (71.), Dárdai (Hertha) végigjátszotta a 90 percet; Cottbus–Bremen 2:1, g.: Mátyus (41.), Topics (80.), ill. Ailton (28.), Mátyus és Miriuta (mindkettő Cottbus), illetve Lisztes (Bremen) végig a pályán volt.

OLASZORSZÁG - 20. forduló: Parma–Bologna 2:1, góllövők: Cannavaro (7.), Sükür (16.), illetve Pecchia (53.); Lecce–Brescia 1:3, Chevanton (27.), ill. Toni (6., 64.), Filippini (90.); Atalanta–Fiorentina 2:0, Pia (35.), Doni (75.); Venezia–Internazionale 1:1, Maniero (70. – 11-esből), ill. Vieri (28.); AC Torino–Lazio 1:0, Lucarelli (62.); AS Roma–Piacenza 2:0, Assuncao (14.), Batistuta (77.); AC Milan–Udinese 2:3, Sevcsenko (6. – 11-esből), Serginho (14.), ill. Muzzi (34.), Scarlato (52.), Jörgensen (78.); Perugia–Verona 3:1, Rezai (58.), Ahn (67.), Tedesco (85.), ill. Frick (17.).

SPANYOLORSZÁG - a 22. fordulóból: Celta Vigo–San Sebastian 3:1, góllövők: Mosztovoj (60., 66.), Ed- (90.), illetve Hohlov (22.); Las Palmas–Valencia 0:1, g.: Mista (7.), Valladolid–Malaga 0:0, Bilbao–La Coruna 1:1, Alaves–Mallorca 0:4, Villarreal–Tenerife 2:1, Barcelona–Osasuna 0:1, Zaragoza–Vallecano 3:2, FC Sevilla–Espanyol 3:0.

BELGIUM - 20. forduló: Anderlecht –Beerschot 1:0; St. Truiden– Charleroi 2:1; La Louviere–Genk 0:0; Antwerp–Lierse 1:4; Westerlo–Gent 3:1; Beveren–FC Bruges 0:4; Lokeren–Aalst 1:0; Molenbeek–St. Liége 2:1; Mouscron–Lommel 1:0.

HOLLANDIA - 20. forduló: Sp. Rotterdam–Heerenveen 1:4; Roda Kerkrade–T. Enschede 2:1; Eindhoven–Breda 3:1; De Graafschap–Sittard 5:0; Alkmaar–Groningen 3:2; Utrecht–Feyenoord 2:2; Arnheim–Nijmegen 2:1; Den Bosch–Ajax 0:1; Waalwijk–Tilburg 0:1. (dut)