A DAC tavaszi veretlensége

Különösebb meglepetések nélkül zajlott le a bajnokság 21. fordulója. Talán csak a rimaszombatiak veresége váratlan, mindhárom pontot Nagytapolcsányban hagyták, s így már leszakadtak a két élcsapattól. Tartja tavaszi veretlenségét a DAC, jó játék után nyert a Podbrezová ellen.

Šimček (a podbrezovái védő szabálytalanul próbálja akasztani) ügyes átadásaival tűnt ki a szombati csallóközi meccsenÖrzsik Ödön felvételeA bajnoki címre pályázó besztercebányai katonák és a licsérdiek (Ličartovce) is megszerezték a három pontot, így már külön versenyt vívnak az I. ligába jutásért.

DAC–PODBREZOVÁ 1:0 (1:0). Góllövő: Loj (66.). Játékvezető: Benko, 1480 néző. Sárga lap: Buka, Straka G., ill. Rybnikár. A tavaszi idényben veretlenül menetelő csapatok csallóközi párharcában a nézők színvonalas találkozó szemtanúi voltak. Az első sípszótól a hazaiak irányították a játékot, a vasgyáriak védelme azonban jól zárt. A 10. és a 18. percben Šimček próbálta ki a vendégek kapusát, aki azonban a helyén volt. A 34. percben J. Ďurica fejese csak centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkat. A 45. percben a vendégvédelem csak nagy üggyel-bajjal tisztázott Majoroš és Kozák elöl. Az 52. percben Šimček mesterien tálalt Kozák elé, aki mintegy három méterről az üres kapu fölé lőtt. A 66. percben Majoroš szabadrúgására a védő Loj érkezett jó ütemben, s mintegy 35 méterről a felső sarokba durrantott. Szépségdíjas találat volt a javából! A vendégek edzője cserékkel (Sani, id. M. Pančík) próbálkozott, ám az eredmény már nem változott, a csallóköziek megőrizték tavaszi veretlenségüket. DAC: Belán–Guza, Loj, J. Ďurica–Buka, G. Majoroš, Bednár, Goljan (88. Lengyel), Straka G.–M. Kozák, Šimček. (ái)

B. BYSTRICA–FC NITRA 1:0 (1:0). Góllövő: Juska (42.). Játékvezető: Straka, 1600 néző. Sárga lap: Juska, ill. Szórád, R. Hrnčár. Kezdettől fogva a katonák irányították a játékot, de csak egyszer tudták feltörni a jól záró vendégek védelmét.SENEC–SLOVAN B 2:1 (1:1). Góllövők: Bella (26.), Beňo (75.), ill. Sloboda (45.). Játékvezető: Rom-čík, 700 néző. Sárga lap: Kozmér, Suchý (mindkettő Slovan). Az első perctől kezdve aktívabbak voltak a hazaiak, vezetést is szereztek, de védelmi hiba után a Slovan egyenlített. Később több gólt is lőhettek volna a szenciek, ám csak egyszer sikerült a hálóba találniuk.

DUBOVÁ–SENICA 2:1 (1:1). Góllövők: Špánik (23.), Benko (49., öngól), ill. Velický (31.). Játékvezető: Richtárik, 650 néző. Sárga lap: Kuzma, ill. Dančík, Dojčan. Piros lap: Partel (3., Senica). Balszerencsés meccset vívtak a vendégek, hiszen már a meccs elején kiállították Partelt szabálytalanságért. Mindennek ellenére jobb csapat benyomását keltették, de pechjükre még öngólt rúgtak.

HUMENNÉ–PREŠOV 0:0. Játékvezető: Papuča, 1400 néző. Sárga lap: Palša (Prešov). Egyik csapat sem dolgozott ki gólhelyzetet, a játék többnyire a két tizenhatos között zajlott.

LIČARTOVCE–ČAŇA 4:0 (3:0). Góllövők: Vaščák (5.), Lesniak (6.), Sukovský (31., öngól), Tomko (84.). Játékvezető: Pavlík, 2100 néző. Sárga lap: Šimko, ill. Megyesi. Csak közepes színvonalú játékot hozott az összecsapás, s mivel a mozgékonyabb és aktívabb hazaiak már a meccs elején két gólt lőttek, tulajdonképpen eldőlt a találkozó.

V. LEVÁRE–DEVĺN 0:2 (0:0). Góllövő: Kuťka (67., 78.). Játékvezető: Fízeľ, 600 néző. Sárga lap: Michalec, ill. Majerník, Marko. A vendégek előtt két gólszerzési alkalom adódott, s ezt mindkétszer kihasználták. Ehhez a hazaiak védelmének megingása is kellett.

TOPOĽČANY–RIM. SOBOTA 3:1 (1:0). Góllövők: Boháčik (9.), Bugár (60.), Papranec (85.), ill. Piszár (68.). Játékvezető: Smolák, 1300 néző. Sárga lap: Bugár, ill. Filo. A hazaiak jobban akarták a győzelmet, s ez döntött. Gyorsan vezetést szereztek, s mivel a vendégek eléggé gyenge teljesítményt nyújtottak, újabb gólt rúgtak, s ekkor már eldőlt a mérkőzés.

16. V. Leváre 21 1 5 15 11:45 8

A 22. forduló mérkőzéseit ma rendezik 16.00 órakor: Rim. Sobota–V. Leváre, Čaňa–DAC, Devín–Ličartovce, Podbrezová–Senec, Slovan B–B. Bystrica, Nitra–Humenné, Prešov– Dubová, Senica–Topoľčany. (sr)