Bodrogközben néhány hete vándorol az a népművészeti kiállítás, amelynek alapját az erdőbényei Égerházi László fafaragó és szobrász lenyűgöző alkotásai képezik, de az anyag összeállításában nem elhanyagolható néhány bodrogközi alkotó szerepe sem. A felvidékiek és kárpátaljaiak részére szervezett tanműhely (ún.
Vándorkiállítás a Bodrogközben
Január végén Bodrogszerdahelyen nyílt meg a Csontváry Tivadar Tanműhely bemutatkozó kiállítása, kiegészítve Égerházi László erdőbényei faszobrász alkotásaival. 2004 januárjában alakult a műhely Miskolcon azzal a gondolattal, hogy folytatása lesz az erdélyiek részére Bárándon 2000–2002 között megszervezett Kőrösi Csoma Sándor tanműhelynek, melynek célja olyan erdélyi fiatalok megszólítása volt, akik érdeklődést mutattak a magyar hagyomány, az ábrázoló művészet, szellemi és tárgyi hagyományaink iránt. Két éven keresztül a Bihar megyei Bárándra jártak havonta Pap Gábor művészettörténész vezetésével, majd e tanműhely elvégzése után otthon folytatták munkájukat. Ennek folytatása volt a bodrogköziek és a kárpátaljaiak részére megszervezett Csontváry Tivadar Tanműhely.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.