Turza mesternégyese

Baka. Vasárnap délelőtt hazai pályán szerzett három fontos pontot a Kalmár-legénység, mely helyenként sziporkázó játékkal örvendeztette meg a csallóközi futballrajongókat. Győzelmének köszönhetően a Baka megőrizte első helyét a tabellán.

A vendéglátók hálóját a beteg Mautner helyett a cserekapus Fekete őrizte, szinte alig akadt dolga az összecsapáson. A hazaiak ugyanis egykapuztak, már a kezdettől kapujukhoz szorították a zoboralji kollektívát. Az 5. percben Turza talált a vendégek kapujába. Hat perc elteltével újfent ő volt eredményes. A mindössze huszonegy esztendős bakai csatár első két találatát fejjel szerezte. A gólképes támadó a 18. percben már a mesterhármasát is megszerezte! Ezúttal azonban ballal a léc alá durrantott. A 32. percben Zima folytathatta volna a gólgyártást. A hazaiak középpályása ugyan mesterien emelte át a labdát a kifutó kapus fölött, ám a játékszer a felső lécen landolt. Az 57. percben Oravec hagyta ki a ziccert, lövése úgyszintén a kapufán csattant. A minden alakzatban jobb bakaiak a 66. percben Turza révén tovább növelték előnyüket. Ez volt egyébként a hazaiak mesterlövészének 17. találata a végéhez közeledő bajnoki idényben. Közben Kalmár edző a rutinos játékosok helyett a tartalékokat küldte pályára, hogy azok is bizonyíthassanak. A játékvezető már az óráját nézte, amikor a 90. percben a vicsápapátiak (V. Opatovce) megszerezték becsületgóljukat. Kollár beadásánál elméláztak a hazai védők, s Lencsés mintegy nyolc méterről a kapuba talált. A jó iramú találkozó rendkívül sportszerű légkörben, lapok nélkül zajlott.

Baka–Výčapy-Opatovce 4:1 (3:0). Gólok: Turza (5., 11., 18., 66.), ill. Lencsés (90.). A mérkőzést 250 néző előtt Truhlík vezette. Baka: Fekete–Kovács Cs., Soós Tivadar, Andrejkovics, Zsemlye, Tóth Ferenc (68. Végh), Zima (75. Németh), Hollósi, Rácz P., Oravec (61. Kozmér), Turza. Výčapy-Opatovce: Sahulčík–Paška, Bobula, Tóth Marián, Kokeš, Sklenár (79. Tvrdoň), Lencsés, Kollár, Sedlák, Ondráška, Bagocký. (si, ái)