Tisztelet Márainak

KOCSIS EDINAKassa. A Tisztelet Márainak című rendezvénnyel ünnepelhették a költészet napját, akik csütörtökön ellátogattak a Thália Színház Márai Stúdiójába.A rendezvény a kassai Thália Színház, Magyarország kassai főkonzulátusa, valamint a Magyar Művészeti Akadémia együttműködésével jött létre.

KOCSIS EDINA

Kassa. A Tisztelet Márainak című rendezvénnyel ünnepelhették a költészet napját, akik csütörtökön ellátogattak a Thália Színház Márai Stúdiójába.

A rendezvény a kassai Thália Színház, Magyarország kassai főkonzulátusa, valamint a Magyar Művészeti Akadémia együttműködésével jött létre. A sokszínű programmal tisztelegtek a szervezők és a résztvevők Kassa híres szülöttje, Márai Sándor előtt, és megemlékeztek az író április 11-i születésnapjáról. A rendezvényt Miklosovits László albertirsai grafikusművész Együttgondolkodás Máraival című kiállításának megnyitójával indították a Márai Stúdió kávézójában. A kiállított rajzokat és grafikákat Márai Sándor munkássága és Kassa ihlette. Miklosovits Lászlót olyan intenzíven megérintették Márai művei, hogy mindent kutatni kezdett, ami az íróval vagy Kassával kapcsolatos. A tárlat május 10-ig tekinthető meg.

A kiállításmegnyitó után Forgács Miklós, a Thália Színház dramaturgja faggatta Bartusz György képzőművészt, Miklosovits Lászlót és Szaszák György publicistát arról, ki hogyan jutott el Máraihoz. Szaszák György elmondta, gimnazista korában talált rá az antikváriumban az Ég és föld című kötetre, és elkápráztatta Márai stílusa. Bartusz György pedig többek között Márai miatt kedvelte meg Kassát annyira, hogy odaköltözött. „Kassa azért vonzott, mert ilyen nagy személyiségek éltek itt, és besugározták a várost” – közölte Bartusz György.

A rendezvényen Szaszák György Kassai kapuk című új kötetét is bemutatták. Az estet a Gyulai Várszinház Füves könyvek – az élet nagy kérdései című előadással zárták. Czajlik József, a kassai Thália Színház igazgatója elmondta, a költészet napjához kapcsolódó rendezvénysorozat ezzel korántsem ért véget. Április 17-én a Thália Színház bemutatja Márai Sándor Kassai Polgárok című drámáját és az ünnep alkalmából a színház épületének homlokzatára felkerül a Thalia felirat, amely a dunaszerdahelyi polgárok ajándéka a kassai polgároknak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?