Tanulni és dolgozni is lehet már távúton

Udvard. Munkaértekezleten találkoztak Udvardon annak a távmunkaháznak a létrehozói, amelyet Magyarországon, Örkény városában nyitottak meg.

Udvard. Munkaértekezleten találkoztak Udvardon annak a távmunkaháznak a létrehozói, amelyet Magyarországon, Örkény városában nyitottak meg.

A négytermes, 200 négyzetméteres épületben 22 számítógépes munkahelyet alakítottak ki, a létesítményt október végén adták át Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter jelenlétében. Udvard testvértelepülésként vett részt a határokon átnyúló európai uniós Interreg-programban, a beruházás 32 millió forintos támogatással valósult meg. A magyar kormány 8,5 millió forinttal járult hozzá a projekthez, Örkény húszmilliós értékű ingatlant ajánlott fel és több milliós saját erőt. A távmunkaházban a munkavállalók olyan vállalatnak, intézménynek az alkalmazottai lesznek, amelynek nem székhelye és nem is telephelye a cen?trum. Kálazi József udvardi polgármester 2006-ban írta alá a keretszerződést. Örkény ötezer lakosú település Pest megyében, és csaknem ugyanennyien élnek az érsekújvári járásbeli Udvardon is. „Sok munka előzte meg a megnyitást, piacfelmérést végeztünk, hogy átfogó adatbázist állíthassunk össze a projektben résztvevő munkavállalókról és piaci igényekről. A távmunkaház központja Örkényben van” – tájékoztatott Kálazi József. Az udvardi találkozón Forgács Tamás, a Magyar Távmunka Szövetség elnöke lapunknak elárulta, éppen itt, Udvardon szeretnék bejelenteni, hogy november 5-én jelentkezett az első komoly vállalkozó, aki telefonos áruértékesítést tervez a távmunkaházban. Az elnök szerint, a távmunka jó hatással lesz a cég gazdálkodására, a vállalat azonnali 20–40 százalékos költségcsökkentést valósíthat meg. „A távmunkaház ideális lehetőséget biztosít az adatrögzítési, adatfeldolgozási, telefonos ügyfélszolgálati szolgálatokra, vagy tesztelési és egyéb számítógépen végezhető, betanítható feladatok ellátására is” – tette hozzá Paprika Márk, a szövetség egyik alelnöke. (száz)

Udvard példaként szolgálhat

Udvard a jövőben példaként szeretne szolgálni más települések számára is a vidéki foglalkoztatást segítő távmunka gyakorlati alkalmazására. A település szükséges képzésben vett részt ahhoz, hogy támogatás esetében itthon is létrehozzon egy hasonló intézményt. A projekt keretében – szlovákiai és magyarországi oldalról – mintegy százan szereztek számítógép-kezelői képesítést, közülük nyolcvanan konkrétan távmunkára felkészítő tanfolyamon vettek részt. (száz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?