Szivárványmászás és gombócevő verseny

POLGÁR ANIKÓDunaszerdahely. A zsúfolásig megtelt kultúrházban mutatkozott be Bartos Erika, a népszerű Bogyó és Babóca- mesék szerzője, a könyvek illusztrálója március 24-én.

POLGÁR ANIKÓ

Dunaszerdahely. A zsúfolásig megtelt kultúrházban mutatkozott be Bartos Erika, a népszerű Bogyó és Babóca- mesék szerzője, a könyvek illusztrálója március 24-én. A pedagóguskísérettel érkezett iskolás- és óvodáscsoportok mellett számtalan kisgyerekes család volt kíváncsi a népszerű írónő vetítéssel egybekötött előadására, s a szülők egy részének már csak állóhely jutott.

A rendezvényt Győry Attila, a Családi Könyvklub vezetője nyitotta meg, a rövid bevezető műsort pedig a Komenský utcai óvodások szolgáltatták, akik Bartos Erika verseit szavalták. Az írónő a kivetített rajzok segítségével hat mesét mutatott be, köztük két egészen újat, melyek még nem jelentek meg könyv alakban. A Vendel és Baltazár gombócevő versenyét megjelenítő Gombócok című mese az előkészületben levő Bogyó és Babóca gurul című kötet része lesz, a veszekedés értelmetlenségét és a kibékülés örömeit ecsetelő Kavicsok a Bogyó és Babóca rajzol című köteté. A mesékhez játékos rejtvények és feladatok is társultak, melyek megoldásába lelkesen kapcsolódtak be a gyerekek. A meseprogram végén a gyerekek Bartos Erika egy-egy kifestőjét kapták ajándékba. „A szivárvány című mese tizennégy évvel ezelőtt íródott, amikor ti még talán nem is éltetek” – mondta Bartos Erika előadásában. Valóban, a jelenlevők többsége nemcsak tizennégy, hanem tíz év alatti volt, sőt, sokan még a negyedik életévüket sem töltötték be. A gyerekek olykor bájosan nagyra törő, beteljesíthetetlen vágyait jelképező epizódnak, melyet az írónő elsőként vetített le és magyarázott a közönségnek, a főhőse Bogyó, a csigafiú, akinek nem sikerül feljutnia egy szivárványra.

A Bogyó és Babóca-sorozat meséi lassú tempójukkal, apró-cseprő konfliktusaikkal, biztonságot adó derűjükkel, sőt, még az epizódokban felbukkanó járművekkel és technikai eszközökkel is a mai középkorú generáció gyerekkorának rajzfilmjeit idézik. A szereplők erdőn-mezőn élő, emberszabású állatkák, főként rovarok. A meséket író és rajzoló Bartos Erikára Marék Veronika művei mellett gyerekkori kedvence, a Moha és Páfrány volt hatással. Az ő mesealakjai az óvódások kedvencei, ehhez hozzájárult a mozikban vetített, majd a televízióban is sugárzott rajzfilmsorozat és az Alma együttes zenéje is. A szülők, óvónők, könyvtárosok és könyvterjesztők tanúsíthatják, hogy a kortárs magyar meseirodalomból Bartos Erika könyvei a legolvasottabbak a szlovákiai magyar gyerekek körében.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?