Százötvenen a lelátón

Léva. A dél-szlovákiai csapatok presztizsmeccsére csupán százötvenen váltottak jegyet, az érdektelenség ellenére a két rivális labdarúgói jó teljesítménnyel örvendeztették meg a nézőket.

Az első félidőben a lévaiak enyhe mezőnyfölényben futballoztak. A 20. percben Pavlík húsz méterről vette célba a vendégek kapuját, lövése centiméterekkel szállt fölé. A túloldalon Poruba lövését blokkolták a hazai védők. Az első játékrész közepén Drobný két ízben is veszélyeztetett, ám gólt nem sikerült elérnie. A 40. percben Spál lövése tévesztett célt, egy perccel később Poruba Dobrý elé tálalt, akinek a lövését Straka üggyel-bajjal szögletre tenyerelte. Röviddel az első félidő befejezése előtt Gonda ívelt a vendégek kapuja elé, s a jó ütemben érkező Švec a jobb felső sarokba fejelte a labdát. Fordulás után továbbra is egymást váltották a támadások. Mindkét csapat támadó felfogásban futballozott. Ármai növelhette volna a vendéglátók vezetését, ám gyatra megoldást választott. A hazaiak kapuja előtt pedig Spál hibázott gólhelyzetben. Fulmek szögletrúgása után Švec fejelt a kapu fölé. A 74. percben Pavlík beadását Víg bombázta kapura, a labda csupán centiméterekkel süvített el a bal kapufa mellett. Két perc elteltével másodszor is Molnár hálójába találtak a lévaiak. Egy tetszetős gyors ellentámadás záróakkordjaként Pavlík a jobb alsó sarokba durrantott. A Duna-partiak nem adták fel a harcot. Előbb Spál ugyan pontatlanul célzott, a 82. percben azonban Porubát hozta helyzetbe, a középpályás higgadtan a hálóba bólintotta a labdát. A párharc hajrájában a komáromiak az egyenlítő gól megszerzésére törekedtek, ám igyekezetük hiábavalónak bizonyult. LEVICE–KOMÁRNO 2:1 (1:0). Gólok: Švec (45.), M. Pavlík (76.), ill. Poruba (82.). Sárga lap: Golian, Fulmek, ill. Spál, Straka. Játékvezető: Šimurka, 150 néző. Levice: Straka–Ťuťuris, Golian, M. Gonda, Sasko, Švec (90. M. Gabaš), M. Pavlík, Ármai, Fulmek (79. Meňhard), J. Gonda, Víg (89. Soboňa). Komárno: Molnár–Kökényesi, Zd. Kršteňanský (46. Tot), Bazinský, Spál, Otočka, Poruba, Dobrý, Uzola (76. Matúš), Konc, Král. (nn)