Somorjai tripla idegenben

Zselíz. A somorjaiak erősen tartalékos összeállításban léptek pályára a IV. liga délkeleti csoportjának Zselízen lejátszott párharcán. Ennek ellenére zsinórban immár harmadik idegenbeli győzelmüket aratták a tavaszi idényben!

Gyakran veszélyeztették a zselíziek kapuját a somorjaiak (fehér mezben) jól kombináló, gyors játékosaiÖrzsik Ödön felvételeA vendégeknél eltiltás miatt nem léphetett pályára gólerős csapatkapitányuk, Csápai, ketten pedig sérülés miatt szorultak kényszerpihenőre. A csallóköziek azonban nem titkolták, három pontért érkeztek a Garam-partiak pályájára. Az első ziccert a 19. percben a hazaiak puskázták el. Sál remek ütemben indította Kokoškát, aki pontatlanul célzott. A kihagyott helyzet csakhamar megbosszulta magát. Az ellentámadásból ugyanis a Šajánek-legénység másik gólerős támadója, Matejov juttatta vezetéshez csapatát. A játékos két hazai védőt is kicselezve játszotta magát tisztára, s biztosan lőtt a hálóba. A 32. percben a hazai Barecz Ľ. szabadrúgását Dugovič kapus üggyel-bajjal szögletre tenyerelte. Röviddel az első félidő befejezése előt Matejov erős lövésénél jeleskedett Barecz N., a hazaiak hálóőre. A túloldalon Tóth viharzott el a bal szélen, ám kecsegtető helyzetben a kapu mellé durrantott. Az 51. percben a csereként pályára küldött somorjai Göndör első labdaérintésből gólt szerezhetett volna. Az 55. percben előbb Sál, majd Barecz Ľ. előtt adódott egyenlítési lehetőség. A 73. percben Lacko, három perccel később Göndör hibázott gólhelyzetben. A 75. percben Kokoška 3 méterről sem talált Dugovič kapujába. A temérdek kihagyott gólhelyzet után a 77. percben a somorjaiak ismét eredményesek voltak. Miklós Pál Göndört indította, aki szépségdíjas találattal növelte csapata előnyét. A 80. percben Miklós mintegy 30 méterről vette célba a zselíziek kapuját, lövésénél Barecz Norbert elmélázott, a labda – a hazaiak nagy megrökönyödésére – a hálóban landolt. A játék képe alapján elmondhatjuk, megérdemelten zsákmányolt három pontot az érettebb, többet mozgó vendégcsapat. ŽELIEZOVCE–ŠAMORĺN 0:3 (0:1). Gólok: 20. Matejov, 77. Göndör, 80. Miklós P. Sárga lap: Babec, Sál, ill. Fojta, Čiernik, Fekete. Játékvezető: Prešinský, 200 néző. Želiezovce: Barecz N.–Maras, Karkó, Lehocký (Balázs), Rotík, Babec, Tóth, Barecz Ľ., Sál, Kokoška, Václav (Kotrusz). Šamorín: Dugovič–Fojta, Lacko, Vodička, Čierňava, Miklós, Molnár, Almási, Matejov (Rigó), Čiernik (Göndör), Fekete. (áb)