Sokára lesz gyorsforgalmi út a Bodrogközben

Királyhelmec.

Királyhelmec. Az utóbbi napokban optimista nyilatkozatok láttak napvilágot, a Balti- és a Fekete-tenger közötti, Lengyelországon, Szlovákián, Magyarországon valamint Bulgárián áthaladó – ukrajnai és moldáviai csatlakozású – észak-déli irányú gyorsforgalmi útról, ez a közlekedési folyosó azonban egyelőre csak a tervek, a tervezgetések szintjén létezik.

Néhány napja Nyíregyházán rendeztek ugyan e témában egy nemzetközi konferenciát, ám a résztvevők végül csupán egy ajánlást fogalmaztak meg, melyben kezdeményezték a gyorsforgalmivá fejleszthető út megépítését, amelyet az Európai Uniónak, az érintett országok kormányainak valamint a megyék, a régiók és a települések illetékes szerveinek figyelmébe ajánlottak.

Balog József, Királyhelmec polgármestere elmondta, a magyarországi tanácskozáson a múlt héten Szlovákiát csak a városi küldöttség és a Kassa Megyei Önkormányzat munkatársai képviselték. A közlekedési, postaügyi és távközlési minisztérium főosztályvezetője el sem ment a megbeszélésre. Ez már csak azért is meglepő, mert a többi érintett ország jóval magasabb szinten képviseltette magát, többek közt Veres János, magyar pénzügyminiszter is előadást tartott. Az észak-déli gyorsforgalmi út egyébként Királyhelmecet, Nagykapost, Nagymihályt és Varannót érintené a térségben, a királyhelmeci küldöttségen kívül azonban ezeknek a településeknek a képviselői nem voltak ott a konferencián.

Balog József szerint a Bodrogköz számára rendkívül kedvező volna a beruházás megvalósítása, mert általa fejlődhetne a nemzetközi kereskedelem, könnyebben megközelíthetővé válhatnának a szomszédos régiók, erősödne a térség gazdasága és a terület népességmegtartó képessége, valamint az eddig viszonylag elmaradott keleti régiók izoláltsága is enyhülhetne. A konferencia résztvevői javasolták továbbá, hogy az érintett országok, megyék és városok saját kormányaiknál kezdeményezzék a közlekedési minisztériumok ez irányú megállapodásának létrehozását, a tervezett nyomvonal megvalósíthatósági tanulmányának elkészítését, beleértve az út térségekre gyakorolt gazdasági és területfejlesztési hatásának feltárását. Azt azonban egyelőre senki sem tudta megmondani, mekkora összegből valósulhat meg a beruházás, a legvalószínűbbnek az látszik, hogy ehhez a 2007–2013 között rendelkezésre álló európai uniós pályázati forrásokat veszik majd igénybe. Balog József szerint az építkezés megkezdésére 2010 előtt még akkor sincs nagy esély, ha az elkövetkezőkben minden a tervek szerint halad, és sikerül az összes érintett fél érdekeit összhangba hozniuk. A gyorsforgalmi úttal kapcsolatban a jövőben újabb szakmai összejöveteleket és konferenciákat tartanak majd.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?