Smatana hárompontos emelése

Zselíz. A nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjának alsóházi rangadóján a sereghajtó zselíziek megszerezték első idénybeli győzelmüket. Méghozzá a párharc végén, amikor a hazaiak már emberhátrányban futballoztak.

A kilencedik fordulóban megszerezték első idénybeli győzelmüket a sereghajtó zselíziek (sötét mezben) Pompos Péter felvételeAz első negyedóra végén Berecz legurítását góllal kecsegtető helyzetben Smatana a vendégkapu fölé bombázta. Az ellentámadásból Vida juttathatta volna vezetéshez a perbeteikeket, ám Barecz a helyén volt. A 18. percben Václav a kapust is kicselezve szerzett vezetést a hazaiaknak (1:0). A 31. percben Lakatos a 16-oson belül kiharcolta a labdát és a bal sarokba célzott (1:1). A 40. percben újfent veszélyben forgott a zselíziek hálója. Polák három hazai játékost is kicselezett, Czibula azonban végve-szélyben felszabadított. Röviddel fordulás után Lakatos növelhette volna a vendégek előnyét, ám hat méterről a kapu mellé durrantott. A kihagyott ziccert megbosszulta magát. Az ellentámadásból ugyanis a gólerős Václav húzott hasznot, aki a bal alsó sarokba gurított (2:1). A 69. percben a hazai védelem megingását Bratkónak sikerült gólra váltania (2:2). Két perc elteltével Smatana 17 méterről leadott lövését a vendégek hálóőre ujjheggyel tolta szögletre. A hajrában a játékvezető sportszerűtlen megmozdulásáért sárga, majd piros lappal büntette Vencelt (82.). Öt perccel a meccs vége előtt Schwarcz közelről kapura célzott, Gábor azonban a helyén volt. Már hazaindultak a szurkolók, amikor az utolsó percben a szemfüles Smatana mintegy 18 méterről átemelte a labdát a vendégkapus felett, s ezzel megszerezte a győztes találatot. A zselíziek győzelmét egyébként csupán 50 néző látta…

ŽELIEZOVCE–PRIBETA 3:2 (1:1). Gólszerzők: Václav (18., 49.), Smatana (90.), ill. Lakatos (16.), Bratkó (69.). Sárga lap: Václav. Piros lap: Václav. Játékvezető: Miko, 50 néző. ŽELIEZOVCE: Barecz Norbert–Kristofoli, Sováb, Smatana, Babec, Schwarcz, Tóth, Czibula, Púček, Berecz (36. Forró), Václav. PRIBETA: Gábor–Vida, Takács, Bratkó, Sýkora, Polák, Rajčáni, Keszi (26. Vrzala), Uzsák (63. Záhorcsek), Scholtz, Lakatos.

Edzői vélemények

Sováb Zoltán (Želiezovce): „Eddig idegenben sokkal jobb teljesítményt produkáltunk, mint vendéglátóként. Végre megtört a jég, megszereztük első őszi győzelmünket. A siker, remélem, önbizalmat ad a fiúknak, s a nagysurányiak elleni újabb hazai találkozónkon tovább gyarapítjuk pontjaink számát.“

Daniel Sýkora (Pribeta): „Két egyforma gyenge csapat küzdelmes összecsapásán a futballisták hibát hibára halmoztak. Sajnos, csatáraink gólhelyzeteik zömét elpuskázták, végül is a szerencsésebb együttes szerezte meg a győzelmet. Nagy a valószínűsége, hogy befejezem edzői munkámat a perbeteieknél.”