Rendhagyó projekt a speciális iskolában

Néptánc- és népdaloktatás, kézműves-foglalkozások, magyaros ételek kóstolója, ismerkedés a gyógynövények- kel, valamint egy kirándulás is része volt annak a projektnek, amelynek megvalósítását 400 ezer forinttal támogatta a Magyar Köztársaság Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Bálint Inté

Néptánc- és népdaloktatás, kézműves-foglalkozások, magyaros ételek kóstolója, ismerkedés a gyógynövények- kel, valamint egy kirándulás is része volt annak a projektnek, amelynek megvalósítását 400 ezer forinttal támogatta a Magyar Köztársaság Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Balassi Bálint Intézet az önazonosság-tudat megerősí- tését, a magyar szellemi értékek megőrzését célzó pályázatával.

Ógyalla

„A magyarság szellemi értékeinek megismertetése sajátos nevelési igényű és értelmileg akadályozottak körében elnevezésű pályázatunk ősszel lett sikeres, az egész tanévben folyamatosan valósítottuk meg az egyes programokat – mondta a záró rendezvényen Darida Szilvia speciális pedagógus, a pályázat kidolgozója. – Specifikus a helyzetünk, hiszen zömében roma gyerekek járnak hozzánk, de úgy gondoltuk, nekik is hasznos lehet, ha ilyen szabadidős tevékenység formájában ismerkednek a magyar hagyományokkal, mesterségekkel, népzenével. Nagy sikere volt például a gyerekek körében a rovásírás-foglalkozásnak. Ők, akik nehezen birkóznak meg az írással-olvasással, nagy örömmel rajzolták, tanulták a rovásírás jeleit. Az egyes programoknak közösségépítő hatásuk is volt, például a budapesti Kalandok és álmok szakmai műhely szakemberei az élménypedagógia eszközeivel, kooperatív módszerrel ismertették meg a gyerekekkel Lúdas Matyi történetét, amit közösen eljátszottak, elemeztek. Jártunk a szalkai tájházban és a búcsi népviseleti babák múzeumában is.”

Az ógyallai speciális alapiskolát – a naszvadi és a marcelházai kihelyezett osztályokat is beleértve – közel 180 diák látogatja. „A programon belül minden diákunk bekapcsolódott az életkorának, képességeinek megfelelő foglalkozásokba – tájékoztatott Bozsaky Veronika igazgatóhelyettes. – A gyerekek által az év közben készült tárgyakból kiállítást is rendeztünk.” A projekt zárónapján az iskola diákjai mellett fellépett a programban népdalokat oktató Korpás Réka, valamint a Bellő Néptánccsoport, a szalkai tájház munkatársai kemencés lepényt sütöttek az udvaron, Bencsics Ákos pedig agyagozott a gyerekekkel.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?