Az SZMPSZ, a Csemadok és a Pro Pátria Honismereti Társulás a Szülőföld Alap támogatásával Kincskeresők – Regionális értékeket felkutató diákok címmel pályázatot hirdet.
Regionális értékeket kutatnak fel a diákok
I. kategória (1–4. évfolyam)
Az iskola vagy a település névadójához vagy a helyi közösség jeles személyiségéhez kapcsolódó album készítése, fényképek, fogalmazások, rajzok, illusztrációk és szakirodalom felhasználásával. Pályázhatnak kisiskolák, évfolyamok, napközis csoportok és osztályközösségek. Jelentkezni a pályamunka beküldésével lehet. Ezzel egy időben kell elküldeni a felelős pedagógus által írt 1-2 oldalas bemutatkozó levelet az album témájáról, az album készítésében részt vevő csapatról ill. diákközösségről, valamint a megvalósítás folyamatáról.
II. kategória (az alapiskolák 5–9. évfolyama és a nyolcosztályos gimnáziumok 1–4. évfolyama)
A település kulturális életének története (Csemadok, dalárdák, színjátszás stb.) a 20. sz. elejétől napjainkig – beleértve akár a mai falunapok, és egyéb kulturális rendezvények hagyományokra épülő leírását is.
1956 – ahogy a helybeliek megélték. Helyi emlékek felkutatása 1956-ról.
Tetszés szerint választható témakör: Egy település vagy egy tájegység története, mese- és mondavilága, hírességeinek, kulturális- és természeti kincseinek, vallásos hagyományainak, néprajzi értékeinek, épített örökségének, táji, földrajzi jellemzőinek, növény- és állatvilágának stb. regionális (a továbbjutók országos) konferencián Power Point segítségével tíz perces előadás keretében történő bemutatása. Az előadáshoz tárgyi emlékek bemutatása is kapcsolódhat.
Pályázhatnak egyének, vagy csapatok (legfeljebb 2 fő), bármely szabadon választott témával. A jelentkezéssel egyszerre kell beküldeni a választott téma 1-2 oldalas számítógéppel írt összefoglalását és a forrásanyag (irodalom, adatközlők) megjelölését.
III. kategória (középiskolások)
Szlovákia tájaihoz és községeihez kapcsolódó, a téma iránt a pályázó személyes kötődését is nyilvánvalóvá tevő pályamunkák készítése, a következő témakörökben:
A település kulturális életének története (Csemadok, dalárdák, színjátszás stb.) a 20. sz. elejétől napjainkig – beleértve akár a mai falunapok, és egyéb kulturális rendezvények hagyományokra épülő leírását is.
1956 – ahogy a helybeliek megélték. Helyi emlékek felkutatása 1956-ról.
Tetszés szerint választható témakör (kultúrtörténet, helytörténet, néprajz, vallástörténet, iskolatörténet, művészet, irodalom, földrajz, természetvédelem, gazdaságtörténet, építészet stb.). Egy település vagy egy tájegység története, mese- és mondavilága, hírességeinek, kulturális- és természeti kincseinek, vallásos hagyományainak, néprajzi értékeinek, épített örökségének, táji, földrajzi jellemzőinek, növény- és állatvilágának stb. Az előadáshoz tárgyi emlékek bemutatása is kapcsolódhat.
A pályamunkát esszé formában, nyomtatásban és CD-n, legalább 5, legfeljebb 20 oldal terjedelemben kell elkészíteni, mellékletekkel ellátni, és a pályázathoz kapcsolódó regionális és országos konferencián digitális feldolgozásban, vetítettképes, 10 perces előadás keretében bemutatni. Az előadáshoz tárgyi emlékek, filmrészlet, egyéb mellékletek bemutatása is kapcsolódhat.
A pályamunkákat és a jelentkezési lapokat (iskolánként legfeljebb 2 csapatét) postán és e-mailben kell elküldeni a következő címekre: SZMPSZ – RPK ul. Z. Kodálya 777, 924 01 Galanta, [email protected]. Jelentkezési határidő: 2006. október 31. További információk: [email protected], [email protected], tel.: 031/780 7935, 031/780 4864, mobil: 0911/ 471 024. (ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.