Peredi győzelem a rangadón

Pered. Tegnap délután közönségvonzó mátyusföldi rangadó zajlott a Nyitra-Vágsellye-Aranyosmarót területi bajnokságban. Az ambiciózus perediek félezer futballrajongó előtt a deáki csapatot látták vendégül.

A listavezető otthonában gyakran forgott veszélyben a deákiak (sötét mezben) kapujaVankó Sándor felvételeHazai rohamokkal kezdődött a két szomszédvár csatája. Az első ziccer mégis a vendégek előtt adódott, Bestro azonban a kapu mellé perdített. Az első negyedóra végén vezetéshez jutottak a perediek. A higanymozgású Karvai pazar cselekkel hagyta faképnél őrzőit, a kapu elé gurított, s a jó ütemben érkező Ferenceinek higgadtan a hálóba célzott. Ezután úgy tűnt, csakhamar növeli előnyét az ambiciózus Horáček-legénység., melynek játékosait több ízben csak szabálytalanság árán tudták szerelni a deákiak. Az első félóra végén hidegzuhanykén érkezett a vendégek egyenlítő találata. Marček Szászot futatta lyukra, s a rutinos középpályás (korábban a vágsellyeiek és a párkányiak mezét viselte) Baran fölött a hálóba emelt. A folytatásban Bombicz György két távoli lövését hárította Kukla. A vendégkapus az első félidő végén Ferencei lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult. A hazaiak ennek köszönhetően egygólos vezetéssel vonultak öltözőbe. A szünetben sem unatkozotak a drukkerek, mazsorettek fellépése szórakoztatta őket. A folytatásban is a feljutásra törő hazaiak diktálták az iramot. Előnyüket a 63. percben a szemfüles Karvai növelte. A vendégek dicséretére válik, hogy kétgólos hátrányban sem adták fel a harcot és egy tetszetős ellentámadás végén Prešinský bombáját a kapufa „hárította”. Röviddel a mátyusföldiek rangadójának befejezése előtt a csereként beállt Papp is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé, ám 5 méterről a kapu fölé durrantott. Elmondhatjuk, a játék képe alapján megérdemelten nyert a listavezető hazai együttes.

TEŠEDĺKOVO–DIAKOVCE 3:1 (2:1). Gólok: Ferencei (15., 45.), Karvai (63.) ill. Szász (30). Sárga lap: Hučko, Mészáros, ill. Bestro. Játékvezető: Mrllák, 500 néző. TEŠEDĺKOVO: Baran–Zilizi F. (46. Franta), Páldy, Darázs, Pál–Udvaros, Hučko (75. Oroszi), Mészáros, Bombicz Gy.–Karvai (65. Papp), Ferencei. DIAKOVCE: Kukla–Kolečkár (90. Matúsz), Kováč, Miššík, Petro–Prešinský, Szász, Holbík (80. Korim), Bestro–Marček (46. Myjavec), Jonis.