Per a végkielégítésért?

Nyitra. Perelni akarják a kerületi hivatalt azok a 2001 decemberében elbocsátott alkalmazottak, akik nem kaptak végkielégítést.

A régiófejlesztési osztály a minisztérium vonatkozó rendelete alapján a megyei hivatal hatáskörébe került, és mivel az ott dolgozó hivatalnokoknak is azonnal állást ajánlottak, valamennyien aláírták, hogy a kerületi hivatalból közös megegyezéssel távoznak.

Ilyen alapon a végkielégítés nem járt nekik, és Peter Miššík volt kerületi elöljáró még dicséretet is kapott a belügyminisztériumtól, hogy több millió koronát takarított meg az államnak. Amikor az elbocsátott dolgozók megtudták, hogy komáromi, vágsellyei és érsekújvári kollégáik – akik ugyanilyen feltételek mellett távoztak az államigazgatásból – öthavi fizetésüknek megfelelő végkielégítést kaptak, felháborodtak. Egyikük utánanézett a dolgoknak, és kiderült: a régiófejlesztési minisztérium az elbocsátások előtt azt javasolta a kerületi elöljárónak, hogy mindenkinek fizessen végkielégítést.

„Peter Miššík azonban ezt nem közölte velünk, egyesével hívatott be bennünket. Ott ült a megyei hivatal elnöke, Milan Belica is, és amint aláírtuk, hogy megegyezéssel távozunk, a megyétől rögtön megkaptuk az új munkaszerződést. Akkor örültünk, hogy egyáltalán lesz állásunk, ám később megtudtuk, a végkielégítés járt volna nekünk, mert az államigazgatásból végleg távoztunk” – mondta el neve elhallgatását kérve az egyik érintett. Tavaly a többi, hasonlóan járt kollégájával együtt levelet írt az új kerületi elöljárónak, amelyben az elmaradt végkielégítést követelik. Azt a választ kapták, hogy mivel megegyezéssel bontották fel a munkaszerződést, az öthavi bér nem jár nekik. Ők viszont azt gondolják, mivel átszervezés miatt szűnt meg a munkahelyük, bármi is áll az aláírt szerződésben, a végkielégítéshez joguk van. Ha rövid időn belül nem kapják meg a pénzt, készek bírósághoz fordulni. Az általuk felkért jogász szerint az említett dolgozókat munkahelyük megszűnése miatt bocsátották el az államigazgatásból, és a megyénél kapott új állásnak ehhez semmi köze, ezért járt volna nekik a végkielégítés. A per kimenetele attól függ, hogy a bíró elfogadja-e azt az érvelést, mely szerint a megegyezéses távozásról szóló szerződést valamenynyien kényszerűen írták alá.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?