Önálló fűtést szeretne a rendelőintézet

Párkány. Mivel a helyi rendelőintézet gazdasági okokból minél előbb saját fűtést szeretne, ezért arra a kérte a városházát: Párkány tárgyaljon a gázgyárral a város tulajdonában lévő gázvezetékszakasz eladásáról.

Párkány. Mivel a helyi rendelőintézet gazdasági okokból minél előbb saját fűtést szeretne, ezért arra a kérte a városházát: Párkány tárgyaljon a gázgyárral a város tulajdonában lévő gázvezetékszakasz eladásáról.

Ján Oravec polgármester ezzel kapcsolatban a legutóbbi önkormányzati ülésen kifejtette: a rendelőintézet saját gázkazánt és központi fűtést szeretne, de mivel a város központi kazánházába vezető gázvezeték nem nyilvános, hanem Párkány saját tulajdonát képező csatlakozó, ezért a rendelőintézet nem tud rákapcsolódni. „A szóban forgó szakaszt akkor lehet nyilvánossá minősíteni, ha mi ezt megvételre kínáljuk fel a gázgyárnak – a szabályzóállomástól a központi hőcserélő állomásig. Az adott szakaszt írásban ajánlottuk fel a gázgyárnak, ők most további adatokat kérnek, de a megegyezéshez képviselő-testületi hozzájárulás is kell majd, mert városi vagyonról van szó. A második változat szerint a rendelőintézet közvetlenül csatlakozna rá a város központi kazánházára” – mondta a polgármester.

Czékus András, a rendelőintézet igazgatója az ügy kapcsán megjegyezte: nem kizárólag a rendelőintézet miatt fontosak a Párkány és a gázművek közti tárgyalások, ez az ügy már régóta napirenden van.

„Jelenleg egy uniós pályázat keretében építjük át a rendelőintézetet, ennek része egy új kazánház is. A fűtési rendszert mindenképp korszerűsíteni kell, mert a saját hőcserélőnk elavult, a fűtésre pedig évente több millió koronát fizetünk. A város a második változatot szorgalmazza, miszerint továbbra is az ő kazánházukból kapnánk a hőt, csak rövidebb úton, egy új, közvetlen vezeték bekötésével, hiszen a központi hőcserélőjük a szomszédban van, s ehhez kapnánk egy új, saját hőcserélőt is. Ebben az esetben viszont továbbra is az Enerbyt városi Kft-nek fizetnénk a távhőszolgáltatásért, igaz kevesebbet, mert kisebb lenne a hőveszteség és a távolság is. Ugyanakkor tudni kell, hogy az uniós pályázatot a megye adta be és a minisztérium felügyeli, a második változatban szereplő közvetlen vezetékes csatlakozás a város hőcserélőjére pedig nem szerepel a projektben. A pályázat ugyanis az első változattal számol, tehát azzal, ha a város tulajdonában lévő gázvezeték-szakaszt nyilvánossá teszik. A rendelőintézet a Nyitra Megyei Önkormányzat tulajdona. A megye tehát csak akkor tud majd egyeztetni a minisztériummal a projektmódosításról, tehát a második változatról, ha Párkány és a gázművek közt mégsem születik megegyezés az eladásról. Mivel az uniós pályázat határidőkhöz kötött, a rendelőintézet semmiképp sem szeretné, ha egyik változat sem valósulna meg” – mondta el lapunknak Czékus András. (buch)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?