<p>Nyilvánosan is példa nélküli részrehajlással és elfogultsággal vádolja a PR Querkus Kft. vezetése a Szlovák Nemzeti Múzeumot.</p>
Nem engedte nyilvánosságra hozni ajánlatát a pályázó
Rozsnyó |
A cég 2012 első felében sikertelenül szerepelt a krasznahorkai vár tetőzetének felújítására kiírt versenypályázatban, ami miatt a Közbeszerzési Hivatalhoz (ÚVO) fordult.Az élénk médiaérdeklődés kísérte közbeszerzési eljárásban a besztercebányai PR Querkus annak ellenére is sikertelenül szerepelt, hogy a három pályázó közül a legkedvezőbb, 1 979 770,06 eurós ajánlatot tette. A Szlovák Nemzeti Múzeum és a kulturális tárca által a pályázatok kiértékelésére létrehozott bizottság arra hivatkozva, hogy a cég – mivel időközben módosította eredetileg beterjesztett ajánlatát – nem tartotta be a közbeszerzési törvény előírásait, kizárta azt az eljárásból. Róbert Pacalaj cégvezető szerint elírás történt, amikor az építési területen felállítandó mobilillemhelyek számát 45 helyett 15-ben határozták meg, ám ezt később korrigálták. Élve az óvás lehetőségével, a PR Querkus a Közbeszerzési Hivatalhoz fordult, amely 2013. január 23-án kelt határozatával kötelezte a Szlovák Nemzeti Múzeumot, hogy a céget ismételten vonja be az eljárásba. Mivel a szlovák sajtótermékek némelyike sajátos megközelítésben tálalta a témát, és a Szlovák Nemzeti Múzeum vezetése szerint fennállt a lehetősége, hogy a magáncég fizetett médiakampányba kezdett, az állami intézmény a PR Querkus vezetőinek engedélyét kérte az általuk beterjesztett ajánlat nyilvánosságra hozatalához. „A Szlovák Nemzeti Múzeum a versenypályázat lefolytatása során példa nélküli elfogultságot tanúsított velünk szemben, így fennáll a gyanúja, hogy az ajánlat közzétételéhez adott hozzájárulásunkkal is visszaélne. Kérését ezért elutasítjuk” – olvasható a Róbert Pacalaj cégvezető által szignált, szerkesztőségünkbe is eljuttatott válaszban. A Szlovák Nemzeti Múzeum vezetése a kijelentésre reagálva közölte: továbbra is elsődleges szempont számára, hogy a krasznahorkai vár felújítása mielőbb befejeződjön. „Mindenkinek ajánljuk figyelmébe a közbeszerzési törvény legutóbbi módosítását, amely versenypályázatok résztvevői számára megnehezíti, hogy azok lefolytatását aránytalanul hosszú időn át hátráltassák” – közölte René Bábela, a SZNM közbeszerzési szakértője, hozzátéve: az állami intézmény vezetése bíróság elé viszi a Közbeszerzési Hivatal azon határozatát, amelyben az leszögezi, hogy a bizottság törvénytelenül zárta ki a vár felújítására kiírt versenypályázatból a cégek egyikét. Az eljárás lefolytatása vélhetőleg nem lesz kihatással a vár területén jelenleg is folyó munkálatokra.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.