A 25 méter magas szemétdomb kapott lángra (Forrás: DHZ Mostová/Facebook)
Tűz ütött ki a feketenyéki szeméttelepen, legkorábban vasárnapig fejezhetik be az oltást

Szerda este 11 óra óta legalább 70 tűzoltó dolgozik folyamatosan a Feketenyék külterületén fekvő, használaton kívüli szeméttelep oltásán. A tűz akkor már a harmadik fázisban volt, azaz a teljes telep lángokban állt.
„Ne nyissanak ablakot!” – figyelmeztetett az éjjeli kedvezőtlen széljárás miatt a szomszédos község, Pozsonyvezekény polgármestere, Zupkó Tamás közösségi oldalán hajnali 4 óra körül. Feketenyék polgármesterét, Csady Zsuzsannát a tűz keletkezését követően, 11 órakor értesítették, aki azonnal a helyszínre sietett és hajnali fél 5-ig kint tartózkodott.
Az egész szemétdomb ég
A 77x80 méter alapterületű hulladékudvaron mintegy 25 méter magasan áll a szemét, ami most is ég, tájékoztatott Tánczos Zoltán, a Nagyszombati Kerületi Tűzoltó- és Mentőszolgálat igazgatója. Egy ilyen magas, többméteres lángokban álló tömb oltásakor földről kezdik az oltást a tűzoltóautó fecskendőjén keresztül.
A fecskendezés után a legeffektívebb oltás a mostani pillanatban a földdel való betemetés. Becsléseink szerint vasárnapra sikerülhet eloltani a tüzet, ha minden úgy alakul majd, ahogy mi szeretnénk. Azonban nagyon erős a szél, ez sajnos a tüzet segíti
– osztotta meg az igazgató. Reggel komolyabb technikát vetettek be, nagyobb szivattyúkat állítottak fel, hogy minél hamarabb csillapítsák a tüzet.
Besegítenek a környékbeli községek is
A galántai tűzoltók már 11 óra előtt megkezdték az oltást, folyamatosan segédkeznek a környékbeli községek önkéntes tűzoltói is, többek között a hidaskürtiek, a tallósiak, a pozsonyvezekényiek, a szerediek, a vízkeletiek is, de jelen vannak még a Dunaszerdahelyi járás önkéntes tűzoltói közül is.
Még nem fejezték be a tűz oltását, most is ég a szeméttelep. Éppen most készülök megint a helyszínre. Amiben tudok segíteni, hogy viszünk a tűzoltóknak ételt, vizet és meleg teát
– mondta el a község polgármestere, majd hozzátette, hogy a járási és a kerületi tűzoltók vezetői is kint vannak a tűznél.
Nincs légszennyezés
Csady Zsuzsanna megerősítette továbbá, hogy Feketenyéken nincs légszennyezés, még hajnalban mérték a levegő szennyezettségét, de nincs a levegőben káros anyag. A helyi szeméttelepet már egy ideje nem használja a község, az albári telepre hordják a hulladékot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.