Monitor felmérés az alapiskolákban

Dunaszerdahely/Nyékvárkony. Múlt szerdán délelőtt folyt az Állami Pedagógiai Intézet kilencedikesek tudását feltérképező Monitor–9 országos felmérése.
Idén először mindenkire vonatkozott a felmérés, azonos nehézségi fokkal, függetlenül attól, mely középiskolában kívánják folytatni tanulmányaikat.

Dunaszerdahely/Nyékvárkony. Múlt szerdán délelőtt folyt az Állami Pedagógiai Intézet kilencedikesek tudását feltérképező Monitor–9 országos felmérése.

Idén először mindenkire vonatkozott a felmérés, azonos nehézségi fokkal, függetlenül attól, mely középiskolában kívánják folytatni tanulmányaikat. Tavaly csak a gimnáziumba készülőkre vonatkozott a tudásfeltérképezés. A dolgozatokat az ország minden alapiskolájában egyi dőben íratták matematikából és szlovák nyelvből, a magyar tanítási nyelvű alapiskolákban pedig magyar nyelv és irodalomból. „A monitor eredményeit márciusban kapjuk meg az intézettől, a pontszámok beszámítanak majd a diákok felvételijébe is, bár még tisztázatlan, milyen mértékben” – közölte Bíró Kornélia, a Kodály Zoltán Alapiskola pályaválasztási tanácsadója. A Dunaszerdahelyi járás legnagyobb iskoláját mintegy 900 tanuló látogatja, közülük 92 kilencedikes. A tesztírás négy osztályban folyt.

A szaktanárok véleménye szerint a matematikai feladatsor könnyebb volt a tavalyinál, ami azt is jelzi, hogy az előző felmérést követően figyelembe vették a tanárok véleményezését. Magyarból már nehezebb kérdések szerepeltek a tesztben, főként a verstan okozhatott problémát. Idén nem fordult elő, hogy a kerettantervben nem található tananyagra kérdeztek volna rá.

„A tesztek az egész felső tagozatos tananyagot felölelik, a feladattípusok megfeleltek annak, amit a gyerekekkel tanítunk” – tudtuk meg a nyékvárkonyi alapiskolában, ahol 25 kilencedikes vett részt a felmérésben. A tapasztalatok és a tanárok véleménye hasonló volt, mint Dunaszerdahelyen.

A Monitor–9 felmérést a továbbtanulási jelentkezési lapok elküldésének határideje előttre tervezték, mert 2005-től a középiskoláknak kötelezően figyelembe kell venni a tesztek eredményét, tehát be kell számítani a felvételi pontozásba. Idén azonban egyes középiskolák megváltoztatták a felvételi rendszerüket, egyes helyekre már február végén jelentkezni kell. A tesztek eredményét viszont csak március 7-ig teszik közzé a pedagógiai intézetben.

Előfordulhat, hogy a dokumentumok hiányos csatolása miatt érvénytelen lesz a jelentkezés. További fejtörést okoz a tanároknak, diákoknak és szüleiknek a felvételi eljárás, az ugyanis nincs meghatározva, hol, mekkora százalékban számítják bele a teszt eredményeit a felvételi pontozásba.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?