Módosítani kell a város költségvetését

Királyhelmec. Ha a bodrogközi településen végre szeretnék hajtani a helyi ipari zóna létrehozásával kapcsolatos, idei évre tervezett összes fejlesztést, ahhoz módosítani kell a város 2007-es költségvetését is.

Királyhelmec. Ha a bodrogközi településen végre szeretnék hajtani a helyi ipari zóna létrehozásával kapcsolatos, idei évre tervezett összes fejlesztést, ahhoz módosítani kell a város 2007-es költségvetését is. A tervezet módosítását a múlt héten terjesztették az önkormányzat elé, ám a képviselők akkor elnapolták a döntést.

Balog József, Királyhelmec polgármestere elmondta, a Cséralján lévő 52 hektáros földterület egy jelentős része a Szlovák Földalap kezelésében van, a többi parcellát magánszemélyektől kell majd megvásárolni. A parcellák tulajdonjogi viszonyainak a rendezését minél előbb el szeretnék kezdeni. A területhez vezető út megépítése és az infrastruktúra fejlesztése előtt több hektárnyi földterületet – mintegy 4 millió korona értékben – kell megvásárolnia a városnak, az egyéb beruházások újabb 3 millióval terhelik meg a költségvetést, s várhatóan egyéb kiadások is lesznek.

Királyhelmec 2007-re jóváhagyott költségvetésében kb. 2 millió korona tartalék található, ezt vélhetően teljes egészében az ipari zónával kapcsolatos kiadások fedezésére fordítják. A település valószínűleg 6 millió korona banki kölcsönt is felvesz, ekkora összeg ugyanis nem befolyásolja jelentősen a város hitelképességét. A tervek szerint az ipari zónában működő üzemekben 700–800 új munkahelyet alakítanának ki. Királyhelmecen jelenleg több mint ezer ember állástalan, ez a felnőtt lakosság közel egyharmada. Az ipari zóna iránt leginkább elektronikai, élelmiszer-, textil- és bútoripari cégek érdeklődésére számítanak, a régióban ugyanis ezek-nek az ágazatoknak vannak hagyományai. Előnyt jelenthet, hogy Királyhelmecen és a környékén több középiskola is foglalkozik szakképzéssel. A Cséralján létesítendő ipari zónával kapcsolatos területrendezési eljárás már lezárult, ezután a különböző tervdokumentációk elkészítése, s a már említett tulajdonjogi viszonyok rendezése, valamint az építési engedélyek kiadása következhet. Az itteni ipari zóna létrehozása egyébként a Kassa Megyei Önkormányzat hosszú távú fejlesztési tervében is szerepel.

Már nem madárvédelmi terület

A királyhelmeci ipari zóna kialakításával kapcsolatos egyik legnagyobb gondot – az általános pénztelenségen kívül – a település vezetésének már sikerült megoldania. A parcella háromnegyed része ugyanis madárvédelmi terület volt, ám a polgármester elmondása szerint a környezetvédelmi minisztérium nemrégiben megváltoztatta a terület státuszát. (leczo)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?