A főszeri buszmegállót a Föld napja alkalmából tervezik megszépíteni Nádszegen (Szabó Gyula felvétele)
Megszépítenék a buszmegállót Nádszegen
Két és fél éve foglalkozik gyerekekkel alkotóműhelyében Szabó Gyula Nádszegen. Most közösségi projektbe fogtak, a helyi buszmegállót szeretnék kicsinosítani.
A nádszegi formatervező, Szabó Gyula 2022 őszén kezdett gyerekeket oktatni műhelymunkára. Azóta számos technikát megtanult az 5-7. és 8-9. évfolyamos, összesen kilenc tanítványa. Különféle anyagokból készült dísz- és használati tárgyakat készítenek hétről hétre. A napokban felhívást tettek közzé, amelyben arra kérik a lakosokat, vásárolják meg az általuk készített dolgokat. Ennek bevételét ugyanis szeretnék a főszeri buszmegálló megszépítésére fordítani.
„Nem teljes mértékű felújítás lenne, csak szeretnénk letakarítani a sok rétegben ráragasztgatott plakátokat, hirdetéseket, a hátuljáról pedig lemosni a graffitiket. A további probléma a buszmegállóval, hogy nincs a közelben szemétkosár. A szomszédos gyorsbüfénél van, de közelebb nincs. A megoldást minden bizonnyal az utasok találták ki, ugyanis valaki mindig felköt a buszmegállóra egy zsákot, amibe lehet gyűjteni a szemetet, de gyakran a kóbor kutyák széttépik, így a hulladék a Forró patakban köt ki. Ezért szeretnénk egy szemetest készíteni a szakkörös gyerekekkel és kihelyezni a buszmegállóhoz”
– fejtette ki Szabó Gyula. Elképzelését elmondta Nádszeg polgármesterének, Kacz Évának, aki teljes mértékben támogatja az ötletet és vállalta, hogy a kukát a község alkalmazottai rendszeresen kiürítik. Szabó Gyula a Föld napja alkalmából szeretné megvalósítani a tervét, addig várják a vevőket a gyerekekkel közösen készített fejhallgatóállványra és mérőkanálra. Előbbi fa, plexi és fém felhasználásával, többféle technikával készült, utóbbi pedig kovácsmunka, vasból készült kanál, amelyet kávé, tea vagy más élelmiszer kimérésére lehet használni. A kuka is vasból készül, a tanítványok gyakorolhatják a festést, hegesztést, fúrást, csavarozást, csiszolást, nittelést az elkészítése során. Szabó Gyula azt szeretné, ha a gyerekek nem csak a maguk örömére tevékenykednének, hanem kimennének a műhelyből és a közösségnek is haszna lenne belőle. Örülne, ha megtanulnák, hogy egy adott problémára ők, illetve a helyi közösség tagjai is megoldást találhatnak. Vallja, hogy ha a gyerekek valaminek a létrehozásában részt vesznek, akkor sokkal inkább magukénak érzik, máshogy viszonyulnak hozzá, jobban odafigyelnek rá.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.