Meglepő komáromi vereség Svidníken

Nem tudta folytatni jó szereplését a bajnok eperjesiek elleni siker után a komáromi férfi-röplabdacsapat Svidníken.

Nem tudta folytatni jó szereplését a bajnok eperjesiek elleni siker után a komáromi férfi-röplabdacsapat Svidníken. A 3:2-es vereség azért fájó és figyelmeztető is egyben, mert 2:1-es komáromi vezetésnél a negyedik szettben a Duna-partiak már 19:14-re és 20:15-re vezettek, s innen vesztették el a negyedik játszmát. Ez a drámai fordulat annyira kibillentette egyensúlyából a csapatot, hogy a rövidített ötödik játszmában sem tudott magához térni, és a biztosnak látszó győzelemnek vereség lett a vége.

A meccs nem indult zökkenőmentesen, mert a hosszú keleti utazás vége felé közlekedési akadályok adódtak, így a komáromi csapat majdnem csak a mérkőzés kijelölt időpontjára érkezett a helyszínre. Az első szett a hazaiaké volt, végig vezetve magabiztosan nyertek 25:18-ra. A második szettben a komáromi csapat jobban összpontosított, és problémamentesen nyert 25:17-re. A komáromiak kezdték a saját játékukat játszani, a harmadik játszmát is simán nyerték 25:18-ra. A negyedik játszma túlnyomó részében jól játszott a komáromi csapat, de 20:15-ös vezetésüknél jött egy nehezen magyarázható rövidzárlat, amelynek eredménye a szett elvesztése volt 26:24 arányban. Ez olyan nagy pofon volt a komáromi fiúk számára, hogy a rövidítésben szinte kikapcsoltak. Az utolsó játékrészben a keleti csapat már 11:2-re vezetett, s végül 15:8-ra nyert is, így meglepetésre legyőzte a tavalyi ezüstérmest 3:2-re.

Daniel Oravec edző így foglalta össze a nem jó emlékű mérkőzést: „Amíg a meccsnek nincs vége, mindkét csapatnak van esélye győzni. Ez a mérkőzés a negyedik szettben dőlt el. Ami akkor történt, arról komolyan el fogunk beszélgetni a fiúkkal, mert két játékosunk fegyelmezetlensége miatt veszítettük el a negyedik játszmát, és a meccset is.”