Lelkes Tamás gólformában

Királyfiakarcsa. Az edzők és a szurkolók egybehangzóan állítják: sajnálatos módon már a 20. percben befejeződött a dunaszerdahelyi területi bajnokság I. osztályának királyfiakarcsai párharca, holott az a szabályoknak megfelelően kilencven percig tartott.

Miután a vendéglátók megszerezték ötödik góljukat, takaréklángra kapcsoltak, engedték játszani harmatgyenge ellenfelüket is. A Lelkes testvérek legifjabb képviselője, Tamás kezdte a gólgyártást, aki a 3. percben közelről a rövid sarokba fejelt. Öt perccel később már a második találatát szerezte, ezúttal a kapusról kipattanó labdát juttatta a hálóba három méterről. Az első negyedóra végén a hazaiak csapatkapitánya, Pollák saját térfeléről kapott hosszú átadást, a 16-os előtt jobb lábával lekezelte a labdát, ballal pedig egyből a kapuba bombázott.

A futballkedvelők a jelenetet nagy tapssal jutalmazták. A 18. percben a jó formában játszó Lelkes Tamás triplázott. A 20. percben Mórocz Mihály tizenegy méterről kapásból a hosszú sarokba célzott. Padlón voltak az alistáliak. Nagyhirtelen megtört az összecsapás elején sziporkázó hazaiak lendülete. Ezzel esélyt kínáltak megroggyant riválisuknak, akik a folytatásban felocsúdtak a kábulatból. Térfélcsere után az alistáliak Csóka János révén szépítettek. A hazai drukkerek egyébként rossz néven vették Horváth László játékosedző döntéseit, aki a szünetben egyszerre három futballistáját cserélte le. Közben Lelkes Tamást, aki a 60. percben negyedszer is eredményesnek bizonyult, Sus váltotta fel a pályán. A 75. percben a Lelkes testvérek mintaszerű összjátéka végén László átadásából István állította be a végeredményt.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY–DOLNÝ ŠTÁL 7:1 (5:0). Góllövők: Lelkes Tamás (3., 8., 18., 60.), Pollák (15.), Lelkes István (75.), ill. Csóka János (55.).

Játékvezető: Mészáros, 150 néző. KRÁĽ. KRAČANY: Fenes (46. Szusz Ferenc)–Lukács, Lelkes László, Fekete, Mórocz Attila, Csáder, Mórocz Mihály (46. Kausitz), Lelkes István, Pollák (46. Viszkocs), Horváth, Lelkes Tamás (65. Sus). D. ŠTÁL: Madi–Takács, Csóka Tibor, Sághi (36. Jónás), László, Csóka János, Navrátil, Csiba, Bohus (46. Botló), Balogh, Lelkes Lajos. (ái)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Horváth László (Kráľ. Kračany): „A huszadik percben érthetetlenül megtorpantunk, a folytatásban ellazsáltuk a meccset. Kényszerű cseréimet a nézők fejcsóválva fogadták. Sérült, fáradt játékosaimat pihentetni kellett. Elégedett vagyok nagyarányú győzelmünkkel, ugyanakkor bosszant, hogy sok helyzet maradt kihasználatlanul.”

Kalmár László (D. Štál): „Szégyent vallottunk a királyfiakarcsai pályán, ahol nem voltunk egy súlycsoportban a hazaiakkal. A győztesek gyermeteg hibáinkból profitáltak. Akarat és szív nélkül aligha lehetünk eredményesek ebben a mezőnyben. Úgy érzem, játékosaink nem tudatosították, hogy bajnoki mérkőzést játszottak.”