Rendkívüli önkormányzati ülés összehívását sürgetik azok a károsultak, akik több százezer eurót fizettek ki a városnak az egykori városbíró házáért. A ház továbbra is a város tulajdonában van.
Rendkívüli önkormányzati ülés összehívását sürgetik azok a károsultak, akik több százezer eurót fizettek ki a városnak az egykori városbíró házáért. A ház továbbra is a város tulajdonában van.
„Nem az a szándékunk, hogy újabb kiadással terheljük a várost. Azért döntöttünk úgy, hogy jogi útra tereljük az ügyet, mert az túlságosan régóta húzódik. Koloman Forró vállalkozó, érsekújvári képviselő 265 ezer, Sűll Attila vállalkozó több mint 346 ezer, az IveKol cég pedig csaknem 50 ezer euró visszafizetését kéri a várostól a késedelmi kamatokkal együtt. A közelmúltban bírósági döntés született arról, hogy a városnak több mint 700 ezer eurót kell visszafizetnie annak a vállalkozónak, aki 2008-ban megvásárolta az önkormányzat tulajdonában lévő Holota-házat. A testület a nyári szünet előtti utolsó ülésén zárt ajtók mögött tárgyalt a Nyitrai Kerületi Bíróság jogerős ítéletéről.
Az épületet 1 095 399 euróért vásárolta meg az érsekújvári BD Trade cég, és az összegből 434 ezer eurót fizetett ki. További 661 ezer eurót két másik vállalkozó utalt át a városnak, akik az ingatlan társtulajdonosaivá váltak volna. 2016 szeptemberében a járásbíróság úgy határozott, hogy a BD Trade sose volt az árverezett ingatlan tulajdonosa. A város jogtalanul gazdagodott meg, és köteles visszafizetni az ingatlan árát a késedelmi kamattal együtt. Az önkormányzat fellebbezett, ám a kerületi bíróság kötelezte arra, hogy a 434 ezer eurót, valamint további, több mint negyedmillió euró késedelmi kamatot fizessen ki, összesen több mint 701 ezer eurót. A zárt testületi ülésen szó volt a két másik vállalkozó kérelméről, illetve arról, hogy túl nagy adósságot örökölt a város ezzel a két perrel. Sűll és Forró a város vezetésének és a képviselőknek címzett júliusi levelében további pereskedés helyett megegyezést ajánlott. Cserébe annyit kérnek, hogy a város még augusztusban rendezze a tartozását, és erről soron kívül, mielőbb tárgyaljon a képviselő-testület.
A Holota-házat 1926-ban építette a város akkori polgármestere, majd városbírája. Az államosítást követően számos szervezet, intézmény bérelt itt termeket, vagy irodákat.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.