Rengeteg ajándéktárgy közül választhattak a vásárlók
VIDEÓ: Karácsonyi vásár az Életke óvodában
Nagy volt az érdeklődés a farkasdi református óvoda első karácsonyi vásárán. A vevők a kézműves termékeken kívül az óvodások által készített ajándéktárgyakat is megvásárolhatták.
Közösségépítő szándékkal szervezték meg az első karácsonyi vásárt az Életke Református Óvodában.
„Szerettük volna megmozgatni a falu népét, nem csak az óvodások családtagjait vártuk a vásárra. A résztvevők láttán úgy érzem, ez sikerült, folyamatosan érkeztek az érdeklődők egész délután. Volt lovaskocsikázás, mézeskalácssütés és -díszítés, és 18 kézműves kínálta portékáit. Azoknak a termékeknek a megvásárlásával, amelyeket a gyerekek készítettek, valamint szponzorok ajánlottak fel, az óvodát támogathatták a vásárlók. Az ételek és forró italok megvásárlásából befolyt összeg is az óvodáé lett, az elkészítésüket önkéntesek vállalták, a forralt bort a református egyház tagjai adták és készítették el”
– sorolta Pál Melinda, az óvoda igazgatója.
A vásárban sokféle kézműves terméket lehetett megvásárolni. Molnár Imre gímesi fazekasmester korongolt termékeket, használati tárgyakat árult, a felesége, Molnár Belány Szilvia lapedényeket készít és segít a díszítésben.
„Festett karácsonyi üveggömböket is lehet nálam rendelni. Kivételes eset, hogy eljöttünk a vásárba, a termékeinket a műhelyünkben lehet megvásárolni”
– mondta el Molnár Belány Szilvia, aki férjével együtt főállású pedagógus.
„A matematika tanítása mellett jólesik a műhelyben dolgozni, kikapcsolódni, másfajta sikerélményt átélni, mint az iskolában. A kettő jól kiegészíti egymást, csak az egyik tevékenységet végezni egyoldalú lenne, szeretnénk, ha továbbra is hobbi maradna a fazekasság”
– tette hozzá Molnár Imre.
Vajlik Noémi Szilasról érkezett, a vásárban horgolt játékokat árult.
„Prémium minőségű fonalból, a legnagyobb precizitással készítek a gyerekeknek hasznos horgolmányokat. Van például pizsifaló, ami arra jó, hogy ha a gyerek már tud, de nem akar felöltözni reggel, akkor ennek segítségével rábeszéljük, hogy napközben bízza a pizsifalóra a pizsamáját. Van bálna alakú papír zsebkendő tartó, Montessori-torony és érzelmi biztonságot támogató állatfigurák. A fonalak Oeko-Tex minősítésűek, tehát káros anyagokat nem oldanak ki magukból a horgolt figurák, így a kisebb gyerekek rágcsálhatják is azokat”
– tudtuk meg a kézművestől, aki a környék vásáraiban és a világhálón értékesíti a termékeit.
Benkóczká Bernadett házi készítésű mini pitéket kínált, különféle ízesítéssel. A helyi cukrász 2019-től készít pitéket több méretben és ízesítéssel, a megrendelők igényeihez igazodva. A karácsonyi vásárra erdei gyümölcsös és szilvás süteményekkel készült, de almás és meggyes ízűt is gyakran kérnek tőle.
Földes István mobil kemencével érkezett a vásárba. A komáromi családi pékséget már a fia vezeti, ő pedig rendezvényeken népszerűsíti a süteménysütést.
„A gyerekekkel mézeskalácsot készítünk, frissen megsütjük, majd ki is díszíthetik. A mézeskalács receptjében nincs semmiféle titok, a sütésen múlik, hogy puha lesz-e. Ha 185 fokon sütjük 10 percig, puha marad, ha 12-13 percig a sütőben marad, akkor kemény lesz a tészta. Ahhoz, hogy szép fényes legyen a felülete, felvert tojással kell megkenni”
– árulta el Földes István.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.