Jövő tavaszra készül el az új komáromi Duna-híd

Duna-híd
Komárom |

Ellenőrző napot tartott ma az épülő komáromi Duna-hídnál Érsek Árpád közlekedésügyi miniszter, valamint magyarországi partnere, Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

Elhangzott: az eredeti tervekhez képest mintegy három hónapos késésben van az építkezés, ami elsősorban a Duna hosszú ideig tartó alacsony vízállásának tudható be, amikor is nem végezhettek bizonyos munkákat. Idén decemberre összekötik a két part irányából épülő elemeket, 2020 tavaszán pedig megkezdődhet a híd kollaudálása és tavasz végén, nyár elején átadhatják a forgalomnak. Palkovics László megjegyezte, takarékossági okok miatt annak idején kétsávos hidat terveztek Komáromba, ma azonban már inkább négysávosra terveznék.

Az új Duna-hídhoz kötődő majdani elkerülő úttal kapcsolatban Érsek Árpád elmondta, a megvalósíthatósági tanulmányok elkészültek, ki lehet írni a pályázatot a tervek elkészítésére. „Sajnos, a helyi képviselőtestület is késleltette a folyamatot, amikor hónapokig halogatta a város területrendezési tervének elfogadását, pedig csupán egyetlen lehetséges a nyomvonal létezik, amely Nyitra megye területrendezési tervében is szerepel” – tette hozzá a miniszter. Az új hídhoz 600 méter hosszú rákötő út vezet, amely körforgalommal csatlakozik majd az I/63-as főúthoz. Ennek építése az ütemtervek szerint halad.

A két tárcavezető ma aláírta az Ipolyhídvég és Drégelypalánk közötti Ipoly-híd megépítéséről szóló megállapodást is.

A magyar-szlovák határon az Interreg V-A program keretében 2018 áprilisában négy új közúti híd részesült uniós támogatásban. Három esetében – a Doborgaz-Dunakiliti közötti gyalogos-kerékpáros híd, a Helemba-Ipolydamásd, valamint az Ipolyvarbó-Őrhalom közötti közúti hidak – már korábban aláírták a szerződést, ezúttal pedig a negyediket látták el kézjegyükkel a miniszterek. Ipolyhídvéget Drégelypalánkkal jelenleg egy fahíd köti össze. Az 48,5 méter hosszú acél ívhíd 3,5 tonna teherbírású lesz, a tervezett költségek megközelítik az 1,3 millió eurót.

 A 670 kilométer hosszú magyar-szlovák határszakaszon, amely Európa egyik leghosszabb határszakasza, 32 határátkelő működik, közülük nyolcat 2010 óta adtak át. A tárcavezetők hangsúlyozták, mind a négy új átkelő megépítésére rendelkezésre áll a szükséges összeg, és 3-4 éven belül készülhetnek el a beruházások.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?