<p>Végrehajtóhoz kellett fordulnia a Tisza-parti település vezetésének, hogy a notórius nem fizetők által felhalmozott ingatlanadó-tartozásnak legalább egy részét behajthassa.</p>
Ingatlanadó - a végrehajtó szedheti be
Kopasz József, Nagytárkány polgármestere elmondta, a régióban tapasztalható általános pénztelenség, a munkanélküliség és az egyéb szociális problémák miatt a községben lakó jó néhány embernek gondot okoz a helyi adók megfizetése, ám a polgárok döntő többsége mégis eleget tesz kötelességének. Negyven-ötven helybéli azonban évek óta nem fizet ingatlanadót, ami az egyébként is forráshiánnyal küzdő településnek több ezer eurós bevételkiesést jelent. Az érintetteket ezért személyesen és írásban is többször felszólították, rendezzék tartozásukat, ellenkező esetben az adósság behajtásának radikálisabb formáját lesznek kénytelenek választani. Ugyanakkor felhívták a figyelmet arra, hogy ha az ügy végrehajtóhoz kerül, a tartozáson és a késedelmi kamatokon kívül egyéb költségek is a polgárokat terhelik, így az eredeti adósság akár a többszörösére is emelkedhet. Amikor megérkeztek a községbe az első fizetési felszólítások, néhányan eljöttek a községi hivatalba, hogy rendezzék tartozásukat, ám ez nem jelenti az eljárás lezárását, az érintetteknek a végrehajtást végző céggel szemben további kötelezettségeik is vannak.
Nagytárkányban egyébként évek óta nem emelkedett az ingatlanadó összege. A szántó, a szőlőültetvény vagy a gyümölcsös esetében négyzetméterenként 0,1075 eurót kell fizetni, az erdő-, a rét- és a halastó-tulajdonosokra hektáronkénti 2,66 eurót róttak ki. A kert, a beépített parcellák valamint az egyéb területek négyzetméteréért 0,0066 eurót, az építési területek négyzetméteréért pedig 0,046 eurót kell fizetni. A tartósan egészségkárosodottaknak 50 százalékos kedvezmény jár, a hetven évnél idősebb polgárokat 10 százalékos díjcsökkentés illeti meg. A polgármester tájékoztatása szerint ennek az adónemnek az emelését a jövőben sem tervezik, ugyanis egy magasabb illeték megszabása mindössze azzal az eredménnyel járna, hogy a nem fizetők száma a jelenlegi 40-50 főről minimum a duplájára emelkedne.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.